13 czerwca 2017

Kategoria:
Inne

W jaki sposób wybrać miejsce do organizacji przyjęcia weselnego

Ten najważniejszy w życiu dzień, jakim dla wielu osób jest dzień zawarcia związku małżeńskiego, powinien możliwie dobrze zapisać się w pamięci zarówno młodej pary, jak i przybyłych na ceremonię gości. Nieocenioną rolę odgrywa w tym miejsce urządzenia weselnej zabawy, a także jej profesjonalna obsługa. Podpowiadamy, czym kierować się przy wyborze odpowiedniego lokalu.

Poszukiwania należy rozpocząć odpowiednio wcześnie i przeprowadzić je w miarę sprawnie, jako że najlepsze hotele i restauracje, w których zorganizować można przyjęcie z okazji ślubu, mają zwykle terminy zarezerwowane ze sporym wyprzedzeniem. Dlatego też warto skupić się na najważniejszych kwestiach istotnych z punktu widzenia udanej zabawy. Jedną z nich jest sala weselna – jej wystrój, pojemność oraz wyposażenie.

Jak nam się podoba

Bardzo ważne jest, aby miejsce, w którym mamy się bawić, zwyczajnie się nam podobało. Jeśli jego atmosfera z jakiegoś powodu nam nie odpowiada, może się okazać, że nawet dekoracjom nie uda się poprawić klimatu. Natomiast jeśli pierwsze wrażenie jest pozytywne – koniecznie dopytajmy właściciela obiektu, czy ze swojej strony zapewnia dodatkowe przyozdobienie sali. Gdy chcemy urządzić wesele stylizowane, upewnijmy się też, że w danej przestrzeni będzie to możliwe.

Kwestia przestrzeni, również do tańca

Kolejnym kluczowym czynnikiem jest to, jaką ilością tej przestrzeni dysponujemy. Wiąże się to oczywiście z planowaną liczbą zaproszonych gości. Tłok jest tu niewskazany, pamiętajmy jednak z drugiej strony, że przy zbyt dużej sali parkiet może świecić pustkami, nawet jeśli bawi się na nim większość weselników. A skoro o parkiecie mowa – zwróćmy uwagę na to, czy nie będzie zbyt śliski. Taniec na takim przyjęciu powinien być czystą przyjemnością, a nie stanowić przede wszystkim wyzwanie: tym większe, im więcej toastów już zostało wzniesionych…

Na co możemy liczyć

A propos. Czy dostarczenie alkoholu leży po stronie lokalu, w którym planujemy urządzić przyjęcie weselne, czy też powinno się go zorganizować we własnym zakresie? A może trzeba uiścić korkowe? Koniecznie dopytajmy właściciela upatrzonego obiektu, który zazwyczaj odpowiada również za catering. Nie tylko o alkohol, ale też o to, co dokładnie otrzymamy „w pakiecie” za ustaloną cenę. Ile będzie dań ciepłych i co znajdzie się w bufecie. Co z deserami i weselnym tortem. Czy napoje, zimne i gorące, będą dostępne w nielimitowanych ilościach. Czy możemy liczyć na powitanie młodej pary chlebem i solą, a także powitalną lampkę szampana. Czy jeśli wśród gości będą dzieci, to należy liczyć je tak samo jak dorosłych, itp. Dopiero dysponując takimi informacjami, możemy ewentualnie porównać ofertę kilku rozważanych lokali i zastanowić się nad rozplanowaniem budżetu.

Dostępność bazy noclegowej

Pamiętajmy, że w tym ostatnim trzeba uwzględnić także nocleg dla gości przybyłych z daleka.

– Możliwość odświeżenia się po podróży i perspektywa wyspania się przed wyruszeniem w drogę powrotną znacząco wpływają na dobre samopoczucie weselników, które z kolei przekłada się na ogólną atmosferę całej imprezy – mówi właściciel zajazdu Hetman niedaleko Lublina.

Dlatego tak ważne jest, aby lokal dysponował odpowiednim zapleczem noclegowym. W ofercie niektórych obiektów organizujących przyjęcia weselne coraz częściej pojawia się też  opcja urządzenia poprawin następnego dnia. Warto o nią dopytać.