6 sierpnia 2019

Kategoria:
Inne

Sortowanie odzieży używanej. Na czym polega?

Ubieranie się w second-handach jest coraz bardziej popularne. Powodów jest kilka. Przede wszystkim w sklepach z używaną odzieżą można znaleźć prawdziwe perełki! Mamy szansę trafić na unikatowe fasony, niedostępne w żadnym innym sklepie i ubrać się modnie bez wydawania całej wypłaty. Tym bardziej, że w tzw. lumpeksach nie brakuje nowych ciuchów z metkami, również tych markowych! Warunkiem jest sortowanie odzieży używanej przez hurtownię, w której zaopatruje się sklep. Na czym polega sortowanie ubrań z drugiej ręki?

Co to jest sortowanie odzieży używanej?

Sortowanie odzieży używanej to selekcjonowanie towaru według ścisłych wymagań klientów. Ubrania mogą być porządkowania i klasyfikowane do właściwych grup pod kątem:

  • jakości odzieży (odzież CREAM: odzież używana najwyższej jakości, często nowa i markowa; odzież pierwszego gatunku: odzież dobrej jakości, bez plam i dziur; odzież drugiego gatunku: odzież słabej jakości, rzadko przywożona na polski rynek),
  • płci (podział na odzież damską, męską i dziecięcą),
  • typu odzieży (np. spodnie, spodenki, sukienki, spódnice, koszule, bluzy, płaszcze, kurtki).

Zalety sortowania odzieży używanej

Dzięki sortowaniu odzieży używanej każdy klient może otrzymać wysokiej jakości towar. Nie marnuje czasu na poszukiwanie odpowiedniego asortymentu i nie obawia się dostawy ubrań niezgodnych z jego oczekiwaniami.

Pozostałe zalety sortowania odzieży używanej to:

  • brak ciuchów poplamionych, dziurawych, z charakterystycznym zapachem odzieży z drugiej ręki,
  • brak odpadów, które wymagałaby utylizacji,
  • możliwość wyboru kategorii ubrań, np. wyłącznie kobiecych ubrań lub wyłącznie odzieży CREAM,
  • możliwość wglądu w towar,
  • możliwość natychmiastowego wystawienia towaru na sprzedaż, bez przeglądania odzieży i samodzielnego selekcjonowania ubrań.

Chociaż zakup odzieży sortowanej wiąże się z wyższymi kosztami, najlepsza jakość towaru rekompensuje te wydatki.

Czy każda hurtownia odzieży używanej sortuje ubrania?

Nie każda hurtownia odzieży sortuje ubrania z drugiej ręki. Nie oznacza to, że zaopatruje sklepy w gorszej jakości odzież. Importer odzieży używanej Darja z Sieradza przywozi ubrania z Niemiec, Norwegii, Szwecji oraz Anglii i chociaż nie sortuje odzieży, dokładnie weryfikuje każde zamówienie. Dzięki temu może zagwarantować najlepszego gatunku odzież, która spełnia oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Nawiązuje kontakty z zaufanymi dostawcami i prowadzi stałą sprzedaż wysokiej klasy towaru dla kobiet, mężczyzn i dzieci bez ograniczeń ilościowych.