sluchanie-meczow-w-radiu
15 czerwca 2018

Kategoria:
Inne

Słuchanie meczów w radiu. Dlaczego warto?

Mało co tak elektryzuje całe społeczności jak mecze piłki nożnej. Są one okazją do spotkania ze znajomymi. Do najważniejszych rozgrywek kibice przygotowują się wiele dni przed meczem. Niestety, nie każdy ma okazję oglądać mecz na żywo, a retransmisja to musztarda po obiedzie. Gdy nie możesz być w barze, w domu przed telewizorem albo w strefie kibica, zawsze zostaje radio!

Gdy nie możesz obejrzeć meczu – posłuchaj transmisji!

Wiele osób pracuje w trybie, który nie pozwala na oglądanie meczów. Zdarzają się też sytuacje losowe, które odrywają od telewizora. To, że wieczór spędzasz w pracy albo dzieje się coś niespodziewanego i trzeba wskoczyć za kółko, nie oznacza, że musisz zrezygnować z oglądania długo wyczekiwanego meczu!

Jestem zawodowym kierowcą i wielokrotnie nie mogę obejrzeć meczu, a bez piłki nie mogę żyć – mówi jeden ze słuchaczy Sport Radia Zapinamypasy.pl. – Przyzwyczaiłem się już do transmisji radiowych. To naprawdę przyjemne i dostarcza mnóstwa emocji. Znużenie mija jak ręką odjął. Za kierownicą – idealne. Słucham zresztą nie tylko samych meczów. Rozmowy pomeczowe, wypowiedzi piłkarzy, informacje sportowe, programy motoryzacyjne i trochę muzyki to udana mieszanka.

Transmisje radiowe meczów sprawdzają się nie tylko za kierownicą. Z dobrodziejstwa rozgłośni radiowych (obecnie też internetowych) można korzystać w pracy. Słuchawki na uszy – i wiesz, co się dzieje! Na wakacjach za granicą, gdzie nie ma krajowej telewizji, podczas wędkowania czy na działce – radio pozwala być na bieżąco z sytuacją na boisku.

Zalety słuchania meczów w radiu

Słuchanie meczów w radio ma pewne zalety, których nie mają transmisje telewizyjne. Przede wszystkim dzięki Internetowi z radia można korzystać wszędzie, więc miejsce nie stanowi żadnego ograniczenia. Musisz wyjechać w delegację w czasie Ligi Mistrzów? To nie problem! Telewizor się zepsuł? Włącz radio. Musisz pilnie naprawić coś w samochodzie? Słuchanie meczu Ci to uprzyjemni.

Kolejną zaletą słuchania radia sportowego jest to, że otrzymujesz nie tylko transmisję. Jeżeli cenisz też studio pomeczowe, analizy, rozmowy, komentarze i newsy dotyczące sportu, radio ma Ci o wiele więcej do zaoferowania niż telewizja. Możesz pozostawać na bieżąco, a jednocześnie nie jesteś unieruchomiony przed telewizorem. Dodatek muzyki to miły przerywnik między wartościowymi programami i relacjami ze sportowych zmagań.

Nie należy pomijać też tego, że odbiór transmisji słuchanej jest zupełnie inny niż tej, którą można obejrzeć. Fakt, że nie widzimy, co dzieje się na boisku, ale dostajemy szczegółowe i barwne wypowiedzi komentatorów, pobudza wyobraźnię i zmusza nas do wizualizowania sobie każdej sekundy meczu. Sportowe emocje są jeszcze bardziej intensywne!