26 czerwca 2017

Kategoria:
Inne

Skutery inwalidzkie sposobem na normalne życie

Elektryczne skutery inwalidzkie to jedne z lepszych urządzeń przeznaczonych do wspomagania mobilności osób niepełnosprawnych lub osób z ograniczoną sprawnością. Nikogo nie dziwi ich rosnąca popularność, ponieważ zapewniają swoim posiadaczom komfort i bezpieczeństwo podczas użytkowania. Dzięki tego typu skuterom można znacznie poprawić jakość życia każdego, kto nie może poruszać się o własnych siłach.

Czym są skutery inwalidzkie

Elektryczne skutery inwalidzkie to nowoczesne rozwiązanie, które umożliwia seniorom i niepełnosprawnym wysoką niezależność podejmowanych działań. Ich konstrukcja pozwala na pokonywanie z ich pomocą stosunkowo długich dystansów. Są stabilne i łatwe w prowadzeniu oraz utrzymaniu (ich konserwacja nie wymaga dużych nakładów czasu i pracy). To tylko ich nieliczne zalety.

Skutery inwalidzkie dają szansę na normalne życie każdemu, kto ma problemy z przemieszczaniem się na dłuższych dystansach, a chce zwiększyć swoją samodzielność i mobilność. Łatwość obsługi i stosunkowo duża moc pozwalają na samodzielne poruszanie się po okolicy, co daje szansę, by na moment zapomnieć o swojej niepełnosprawności – tłumaczy ekspert reprezentujący firmę AlmaMed.  

Tego typu skutery obecnie są nie tylko pojazdami inwalidzkimi, ale przede wszystkim lekkimi, niedrogimi i praktycznymi środkami lokomocji dla seniorów.

Zalety skuterów inwalidzkich

Wiele osób zastanawia się czy zainwestować w elektryczny skuter inwalidzki dla siebie lub dla swojego bliskiego. Warto zdecydować się na jego zakup, ponieważ:

  • może osiągać znacznie większą prędkość, niż elektryczny wózek inwalidzki, co pozwala na pokonywanie w nim dużych odległości w dość krótkim czasie; jest to szczególnie istotne dla osób, które pomimo podeszłego wieku lub niepełnosprawności wciąż chcą prowadzić aktywne życie zawodowe i towarzyskie,
  • jest wygodny, łatwy w obsłudze i utrzymaniu, a jego proces ładowania nie jest problematyczny, nawet dla osób z ograniczoną sprawnością ruchową,
  • pozwala na stabilną jazdę, co znacznie wpływa na bezpieczeństwo jego użytkownika, można używać go na podłożu utwardzonym, jak również w terenie (radzi sobie nawet z podjazdem pod górę),
  • jest lekki, a najprostsze modele można bez problemów przewozić w bagażniku samochodu,
  • jest sposobem na aktywizację osób starszych i niepełnosprawnych, które z pewnością docenią jego nowoczesny design i zastosowane w nim technologie.

Skuter inwalidzki to dla wielu sposób na normalne życie. Dzięki temu urządzeniu osoby z grupami inwalidzkimi lub osoby starsze mogą udowodnić innym, że brak pełnej sprawności nie przekreśla aktywnego trybu życia.