2 sierpnia 2017

Kategoria:
Inne

Skrzynie metalowe – przykłady zastosowań

Magazynowanie i transport produktów wymagają zastosowania pojemników o wysokiej wytrzymałości na obciążenia, które będą dodatkowo lekkie i odporne na warunki zewnętrzne. Warunki te z łatwością spełniają różnego rodzaju skrzynie metalowe – oto kilka przykładów ich zastosowań.

Przechowywanie produktów

Głównym zadaniem skrzyń metalowych jest przechowanie różnego rodzaju produktów – od materiałów sypkich, po duże elementy, np. części wymienne do maszyn czy różnego rodzaju instalacji. W ten sposób skrzynie wykorzystywane są między innymi w magazynach, zakładach produkcyjnych, na zapleczach sklepów i innych punktów handlowych. Część modeli skrzyń wyposażona jest w specjalne uchwyty, które umożliwiają postawienie ich jedna na drugiej i zaoszczędzenie w ten sposób znacznej ilości miejsca.

Transport

Większość skrzyń wyposażona jest w nóżki, które oddzielają ich spód od podłoża. Dzięki temu możliwe jest podniesienie ich z pomocą podnośnika widłowego i załadowanie na inny środek transportu. Jest to szczególnie istotne w przypadku materiałów sypkich i małogabarytowych, których nie da się umieścić na zwykłej palecie.

Zalety skrzyń metalowych

  • Solidność – skrzynie metalowe wykonane są z materiału odpornego na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, np. duże obciążenia czy uderzenia, oraz wpływ czynników zewnętrznych, takich jak wysoki poziom wilgoci, promieniowane UV i zmienne temperatury.
  • Duża nośność – skrzynie metalowe przystosowane są do przechowywania i przenoszenia towarów o znacznej masie. Dla przykładu pojemniki o wymiarach 1200x800x1000 mm, które znaleźć możemy w ofercie Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Handlowo-Usługowego „SPÓJNIA”, są w stanie znieść obciążenie do 1000 kilogramów.
  • Lekkość – mimo swoich wymiarów i dużej nośności, skrzynie metalowe są bardzo lekkie. Opisany wyżej model waży zaledwie 100 kilogramów
  • Różnorodność modeli – w zależności od naszych potrzeb, mamy do wyboru bardzo szeroką ofertę skrzyń o różnych kształtach i rozmiarach. Niektóre z nich wyposażone są w uchwyty, na których można zamontować kolejne skrzynie i zaoszczędzić miejsce, inne posiadają rączki do łatwiejszego przenoszenia, jeszcze inne – ruchome lub obniżane ściany, ułatwiające załadunek i wyładunek towarów.