9 stycznia 2021

Kategoria:
Inne

Ściereczki idealne do czyszczenia. Przegląd rozwiązań

Uporządkowany i czysty zarówno dom, jak i mieszkanie to z pewnością przyjemne doświadczenie dla każdego z nas. Aby utrzymać porządek, niezbędne jest regularne sprzątanie z użyciem odpowiednich akcesoriów. Między innymi są to specjalne detergenty, odkurzacz czy mop. Jednak podstawą sprzątania niemal każdej przestrzeni jest odpowiednia ściereczka. Ścierki wykorzystywane mogą być do różnych prac porządkowych, a dzięki odmiennym materiałom zastosowanie znajdują nawet przy trudnych i niemożliwych do doczyszczenia powierzchniach. Jakie ściereczki do czyszczenia warto wybrać?

Czy ścierki z mikrofibry rzeczywiście mają szerokie zastosowanie?

Ścierki z mikrofibry to najpopularniejszy wybór przeznaczony do czyszczenia różnego rodzaju powierzchni. Mikrofibra to mieszanka składająca się z włókien poliestrowych i nylonowych, dzięki czemu skutecznie pochłania wilgoć i zanieczyszczenia. Jej żywotność szacowana jest nawet na 500 prań, dzięki czemu jest to bardzo wydajne rozwiązanie. Ścierki z mikrofibry mogą być używane do czyszczenia niemal wszystkiego, między innymi do mycia okien, luster, posadzek marmurowych, jak i sprzętów elektronicznych. Stosowane mogą być zarówno na mokro, jak i na sucho. Kiedy mikrofibra jest sucha, przyciąga kurz elektrostatycznie, natomiast po zamoczeniu rozbija cząsteczki zanieczyszczeń, zasysając je. Co więcej, ścierka nie wymaga używania detergentów, wystarczy ciepła woda, aby powierzchnia została dokładnie doczyszczona. Mikrofibra jest skonstruowana w taki sposób, aby wchłaniać brud, a nie rozsmarowywać go po czyszczonej powierzchni. Z tego powodu jest to dobry wybór również dla alergików, ponieważ ścierka dokładnie zbierze kurz nawet z trudno dostępnych miejsc, takich jak szczeliny czy rogi ścian, bez konieczności używania silnych środków chemicznych.

Jaką ścierkę wybrać do mycia podłogi?

Obecnie ścierki okazują się coraz częściej wybieranym rozwiązaniem do mycia podłóg niż mopy. Ich zastosowanie z pewnością sprawi, że posadzka będzie dokładniej doczyszczona, a co za tym idzie, nie zostaną pozostawione na jej powierzchni żadne smugi ani mazy. W ofercie niektórych drogerii takich Euro Drogeria znajdują się specjalne ściereczki przeznaczone do mycia każdego rodzaju podłogi. Dzięki temu, że posiadają włókna o różnej grubości, mogą być stosowane nawet na ciężkich w pielęgnacji posadzkach. W szczególności nadadzą się do podłóg drewnianych, kiedy niezalecane jest mycie ich z użyciem dużej ilości wody. Ścierkę do podłogi wystarczy delikatnie zmoczyć, a następnie umyć i wypolerować powierzchnię, aby uzyskać efekt czystej i eleganckiej posadzki. W związku z tym, że ściereczki podłogowe skutecznie wchłaniają wodę, nie ma ryzyka, że na drewnianej posadzce zostanie pozostawiony jej nadmiar mogący spowodować nieestetyczne wybrzuszenia.

Jak wybrać ściereczkę do kuchni?

Ścierka w kuchni to podstawowy element jej wyposażenia, tak naprawdę przyda się do wszystkich czynności. Najczęstszym wyborem zarówno do sprzątania, jak i drobnych porządków są ściereczki uniwersalne. Tworzone są z różnego rodzaju materiałów, jednak najpopularniejszym, a zarazem najlepszym wyborem jest bawełna. Ścierki bawełniane świetnie pochłaniają wodę, a tym samym szybko wysychają, dzięki czemu okazują się odpowiednim wyborem do codziennych prac w kuchni. Co więcej, nadają się do wycierania plam z rozlanych płynów czy napojów, nie niszcząc przy tym blatu. Ścierki uniwersalne to także bardziej praktyczne rozwiązanie niż korzystanie z ręczników papierowych. Będzie to zarówno ekologiczny, jak i bardziej ekonomiczny wybór. Ponadto, ściereczki świetnie sprawdzą się przy polerowaniu szkła i pozwolą uzyskać efekt błyszczącej i eleganckiej zastawy stołowej.