6 sierpnia 2019

Kategoria:
Inne

Rusztowania dla potrzeb wystawienniczych

Rusztowania są to konstrukcje tymczasowe, które służą do wykonywania prac na wysokościach. Jednak poza zastosowaniem ich na budowach lub podczas remontów i renowacji, wykorzystywane są także w celach wystawienniczych. Służą do budowy scen i estrad znajdujących się na wolnym powietrzu. Muszą być bezpieczne oraz odporne na zmienne warunki atmosferyczne.

Zróbmy scenę!

Profesjonalne rusztowania służą nie tylko do prac na placach budowy i przy remontach budynków. Stosowane są także w celach wystawienniczych i służą do budowy scen i estrad przeznaczonych na wszelkiego rodzaju wydarzenia kulturalno-rozrywkowe. Rusztowania wystawiennicze zabezpieczają sceny i estrady, służąc swą solidną konstrukcją. Wykorzystuje się je także do budowy wież pod system nagłośnienia, do budowy reżyserek technicznych, trybun czy kabin spikerskich, a także jako konstrukcje pod multimedia i oświetlenie.

Najczęściej wykorzystywane są w tym celu rusztowania systemowe, ze względu na ich bezpieczny i szybki montaż oraz demontaż. Modułowość tych rusztowań umożliwia elastyczne budowanie scen i estrad o różnych kształtach i rozmiarach. Konstrukcje tego typu są stabilne  i wysoce obciążalne. Jak mówi ekspert z firmy Euro Rusztowania z Wrocławia:

Przedsiębiorcy korzystający z rusztowań modułowych doceniają je za możliwość rozbudowywania w dowolnym kierunku. Dzięki temu łatwo je dostosować do nawet najbardziej wymyślnych planów konstrukcyjnych, wszelkich pomostów, podestów czy wież o dowolnej ilości poziomów, a także scen kilkupoziomowych.

Wynajem rusztowań

Być może nie warto kupować rusztowań na wydarzenia, które nie będą odbywały się regularnie, ale np. cyklicznie raz do roku. Wtedy bardzo dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z możliwości wypożyczenia rusztowań. Firmy wynajmujące rusztowania zapewniają zwykle bardzo duży wybór konstrukcji różnego typu. Służą także pomocą w przypadku jakichkolwiek problemów, oferują również usługę montażu rusztowań.

Warto pamiętać, że rusztowania wystawiennicze, jak każdy inny typ rusztowań, mogą montować wyłącznie osoby, które posiadają odpowiednie uprawnienia do montażu oraz demontażu takich konstrukcji. Budowa rusztowań musi przebiegać według ustalonego planu montażu, zgodnie z precyzyjnymi instrukcjami.

Poszukując rusztowań do celów wystawienniczych, warto pamiętać również o tym, że muszą one być zgodne z krajowymi i europejskimi normami. Korzystając z usług profesjonalistów, zyskujemy pewność, że przygotowana konstrukcja spełnia wszystkie wymogi bezpieczeństwa, a cały proces składania rusztowania wykonany zostaje w krótkim czasie przy zachowaniu najwyższych standardów.