Chemia profesjonalna
9 września 2019

Kategoria:
Inne

Różnice pomiędzy chemią profesjonalną a gospodarczą

Codziennie mamy styczność z różnymi preparatami czyszczącymi. Dzięki nim nasza prywatna przestrzeń oraz miejsca użyteczności publicznej zachowują nienaganną czystość i są chronione przed nadmiernym gromadzeniem się brudu. Czym różnią się preparaty czyszczące, które dostępne są w każdym sklepie od tych, które dedykowane są do profesjonalnego zastosowania? Jest kilka kluczowych różnic, które warto poznać.

Chemia gospodarcza do domowego zastosowania

Każda powierzchnia, którą chcemy utrzymać w czystości, wymaga zastosowania odpowiednich środków. W naszych domach najczęściej stosujemy uniwersalną chemię gospodarczą, która przeznaczona jest do czyszczenia różnych powierzchni oraz dostępne w sklepach preparaty dedykowane np. do podłóg, szyb, mebli czy usuwania osadów i dezynfekcji sanitariatów.

Chemia gospodarcza nie zawsze jest skuteczna i często napotykamy problemy z usunięciem za jej pomocą trudnych zabrudzeń. Ma to związek m.in., z tym że środki te nie są skoncentrowane i zwykle zawierają sporą ilość wody.

Chemia gospodarcza przeznaczona jest do domowego zastosowania. Nie nadaje się do stosowania w dużych obiektach, o których czystość dbają firmy sprzątające, bo nie jest wystarczająco wydajna i nie radzi sobie z trudnymi zabrudzeniami. Koszty jej użytkowania także bardzo wysokie, dlatego na rynku dostępne są także profesjonalne środki czyszczące, które cechują się większą skutecznością i wydajnością, a co za tym idzie, są też znacznie bardziej przyjazne dla portfela – wyjaśnia ekspert z firmy PETRUS SERWIS.

Zalety chemii profesjonalnej

Chemia profesjonalna, która przeznaczona jest do różnych zastosowań, wyróżnia się przede wszystkim dużą skutecznością w działaniu. Najczęściej są koncentraty, które pozwalają na spore oszczędności związane z wysoką wydajnością ich zastosowania. W szerokim asortymencie chemii profesjonalnej znajdują się, m.in.:

  • preparaty do czyszczenia i pielęgnacji podłóg,
  • preparaty dezynfekujące do sanitariatów,
  • preparaty czyszczące i dezynfekujące do zastosowania w placówkach medycznych,
  • preparaty do czyszczenia i pielęgnacji mebli,
  • preparaty do czyszczenia dywanów i tapicerki,
  • preparaty przeznaczone do lokali gastronomicznych,
  • preparaty do mycia szyb i innych powierzchni szklanych,
  • preparaty do zastosowania w zakładach mechanicznych, zakładach produkcyjnych itp.

Chemia profesjonalna cechuje się wysoką jakością oraz pełnym bezpieczeństwem stosowania, jednak musi być użytkowana zgodnie z zaleceniami producenta. Doskonale czyści, dezynfekuje, zabezpiecza przez osadzaniem się brudu, a także ułatwia sprzątanie ze względu na to, że profesjonalne środki znacznie lepiej radzą sobie nawet z bardzo trudnymi zabrudzeniami. Czy warto z niej korzystać także w domu? Warto, bo dzięki profesjonalnym środkom czyszczącym oszczędzamy siły, czas oraz pieniądze, zyskując komfort związany z możliwością przebywania w zadbanych i odznaczających się wyjątkową czystością pomieszczeniach.