4 czerwca 2019

Kategoria:
Inne

Różnice między chemią profesjonalną a gospodarczą

Środki chemiczne to niezastąpione produkty ułatwiające sprzątanie – doskonale radzą sobie z brudem, zostawiając czyste, pachnące i błyszczące powierzchnie. Na rynku obok chemii gospodarczej, którą najczęściej kupujemy do sprzątania domów i mieszkań, znajdziemy również chemię profesjonalną, przeznaczoną do zadań specjalnych. Czym się różnią te dwie grupy produktów?

Sposób działania środków gospodarczych i chemii profesjonalnej

Podstawową różnicą pomiędzy chemią gospodarczą a profesjonalną jest sposób, a dokładnie moc działania tego typu środków. O ile chemia gospodarcza przeznaczona do sprzątania domów i mieszkań obejmuje delikatne preparaty, które dobrze radzą sobie ze stosunkowo niewielkimi zabrudzeniami, o tyle profesjonalne środki charakteryzują się wyższym stężeniem substancji czyszczących. Są to silne koncentraty, których siłę działania można dostosować do stopnia zabrudzeń poprzez ich rozcieńczenie. Dzięki temu dobrze radzą sobie one w walce z uporczywymi plamami i trudnymi do usunięcia zabrudzeniami, np. kamieniem, pleśnią, olejami, smarami, ale też drobnoustrojami. Chemia profesjonalna zawiera mocniejsze substancje aktywne i dodatkowe, dzięki czemu nie tylko szybciej usuwa brud, ale też skutecznie dezynfekuje i zabezpiecza czyszczone powierzchnie.

Zastosowanie chemii profesjonalnej

Niezwykłe właściwości chemii profesjonalnej mają szczególne znaczenie wszędzie tam, gdzie dochodzi do szybkiego powstawania trudno usuwalnych zabrudzeń.

Ma to związek przede wszystkim ze wzmożonym ruchem, jaki panuje w obiektach użyteczności publicznej. – Wyjaśnia przedstawiciel firmy ELTE sp. z o.o., której specjalnością jest dystrybucja naczyń i opakowań jednorazowych oraz chemii gospodarczej i profesjonalnej. – W przeciwieństwie do naszych domów, w których przebywa niewiele osób, obiekty, takie jak szpitale, restauracje, urzędy, warsztaty, supermarkety czy hotele, wymagają zastosowania silnych środków, które pomogą szybko i sprawnie usunąć zabrudzenia, wirusy i bakterie. W takich miejscach ważne jest również zabezpieczenie powierzchni przed osadzaniem się brudu oraz ich ochrona, by były nie tylko czyste, ale też estetycznie się prezentowały nawet w przypadku intensywnego użytkowania.

W takich sytuacjach stosowanie chemii profesjonalnej jest najlepszym rozwiązaniem. Coraz częściej jednak tego typu środki wykorzystujemy również w domach i mieszkaniach, szczególnie, gdy musimy się uporać z intensywnymi zabrudzeniami. Pamiętajmy jednak, aby w takim wypadku przestrzegać zaleceń producenta.