fotelik samochodowy
21 lutego 2021

Kategoria:
Inne

Rozkładany fotelik do spania – niezbędny w trakcie długiej podróży

Wszyscy ci, którzy regularnie wybierają się w długie podróże samochodem, doskonale wiedzą, jak niełatwą okolicznością potrafi być zabieranie w nie ze sobą swojej pociechy. Niektóre maluchy lubią wielogodzinną jazdę autem i siedzenie w foteliku, ale są też takie, które nie najlepiej to znoszą. W każdym jednak przypadku dziecku trzeba zagwarantować należyty komfort podczas podróży. W tym celu konieczny jest zakup rozkładanego fotelika do spania.

Kiedy podjąć decyzję o zakupie rozkładanego fotelika?

Wybór odpowiedniego fotelika do spania dla naszego malucha jest niezwykle ważnym zadaniem. Podczas rozglądania się za właściwym modelem, konieczne jest uwzględnienie, jak duże jest nasze dziecko i jakie dokładnie są nasze wymagania względem tego produktu – mówi ekspert z firmy Coletto.

Rozkładany fotelik do spania jest świetnym rozwiązaniem szczególnie dla tych maluchów, które w trakcie podróży lubią drzemać, ale nie tylko: taki fotelik zapewnia naszym pociechom niebywały komfort podczas podróży. Wielogodzinne siedzenie w nieruchomej pozycji jest niełatwe, trudne do zniesienia nawet dla osoby dorosłej, a co dopiero dla maluszka, którego rozpraszają nawet najmniejsze bodźce i niełatwo jest mu utrzymywać spokój przez długi czas. Warto więc przy tym dodać, że foteliki rozkładane to niezbędna rzecz na długie podróże z maluchem, ale są one dobrym rozwiązaniem także wtedy, kiedy jazda samochodem trwa krótko. Takie siedziska gwarantują dzieciom wygodę, są więc odpowiednie niezależnie od czasu trwania podróży.

Jaki powinien być fotelik do spania?

Poszukując odpowiedniego rozkładanego fotelika do spania dla swojej pociechy, powinniśmy mieć na uwadze dwie kluczowe kwestie: bezpieczeństwo i wygoda. Właściwe siedzisko dla naszego maluszka powinno go chronić przed otarciami, uciskaniem i co najważniejsze – przed możliwymi konsekwencjami ewentualnego wypadku samochodowego. Bezpieczeństwo powinno być zawsze najważniejsze. Zaraz po nim istotny jest komfort naszego malucha podczas trwania podróży.

Idealny fotelik do spania to przede wszystkim taki, który jest dopasowany do potrzeb naszego malucha. Zanim więc wybierzemy się do punktu sprzedaży bądź zajrzymy na stronę internetową wybranego producenta bądź sklep, zmierzmy i zważmy naszą pociechę. Foteliki sprzedawane są w różnych wersjach, z przeznaczeniem dla dzieci o odmiennej wadze i wzroście. W zależności od tych parametrów w poszczególnych modelach różny może być sposób modyfikacji ułożenia siedziska i oparcia. Natomiast pamiętajmy – fotelik powinien się rozkładać maksymalnie do 30–45°, co zapewnia dziecku możliwość przyjęcia pozycji półleżącej. Leżenie dziecka w trakcie podróży jest dla niego bardzo niebezpieczne. Dobrze jednak, żeby swobodnej regulacji poddawany być mógł zagłówek, a także wysokość pasów. Poza tym pamiętajmy, by wybrany przez nas fotelik wyprodukowany został zgodnie ze wszystkimi normami, a jego materiał był oddychający. Pamiętając o tych kluczowych zasadach, powinniśmy wybrać idealny fotelik do spania dla naszego malucha.