27 sierpnia 2019

Kategoria:
Inne

Równiarka gr135 – opis modelu

Równiarki to sprzęt ciężki niezbędny do przeprowadzania prac drogowych. Na rynku jest dostępnych wiele typów urządzeń dedykowanych do obsługi tego rodzaju inwestycji. Jedną z propozycji jest model GR135, która cechuje się kompaktowym wymiarem oraz niską masą całkowitą. 11-tonowy sprzęt jest mobilny, dzięki czemu zaangażujesz go do prac w różnych miejscach — przy budowie dróg, parkingów czy placów.

Równiarki to maszyny wykorzystywane do robót ziemnych i drogowych o różnym charakterze. Ich głównym zadaniem, jak sama nazwa wskazuje, jest profilowanie podłoża, które na późniejszych etapach inwestycji zostanie zaadaptowane na lotnisko, drogę czy plac. Urządzenie z powodzeniem radzi sobie również z wyrównywaniem nasypów oraz pól, a także zrywaniem starych nawierzchni. Ze względu na mnogość zastosowań i ważną funkcję jaką pełni na budowie, równiarka powinna być niezawodna. Dokładnie taka jak nowy model GR135 oferowany przez XCMG-Europa.

Specyfikacja techniczna równiarki

Równiarka drogowa GR135 stanowi kompaktową alternatywę dla dużych i ciężkich, pracujących głównie stacjonarnie maszyn budowlanych. W przeciwieństwie do nich pozwala inwestorowi na dość dużą mobilność i realizowanie jednocześnie nawet kilku zleceń
w oddalonych od siebie miejscach.

Jej wyposażenie stanowi 6-cio cylindrowy silnik turbodiesel z bezpośrednim wtryskiem, chłodzony płynem. Ta część działa z mocą 113kW przy 2200 obr/min, spełniając jednocześnie europejskie normy dotyczącej ilości emitowanych spalin.  

Inne istotne własności tej równiarki to:

  • układ hamulcowy zasadniczy działający na cztery tylne koła,
  • ramy podwozia i główna spawane sekcyjnie,
  • opony dętkowe 13,0 – 24RP12,
  • 6-biegowa skrzynia, model ZF 6WG-200 typu Power – Shift,
  • napęd 6 x 4 model Arvin-Meritor o dużym przełożeniu.

Zastosowanie wysokiej jakości wyposażenia czyni z tej równiarki model godny rozważenia zwłaszcza, jeśli przeprowadzasz inwestycje drogowe (budowa autostrad, parkingów, placów) oraz ziemne (robienie nasypów, utrzymanie dróg gruntowych).

Obsługa równiarki

Zastosowanie dźwigni oraz układu skrętu hydraulicznego sprawia, że sterowanie równiarką GR135 jest płynne bez względu na osiągane prędkości. Wykonany z hardoxu lemiesz maszyny może być wychylany w każdą ze stron, nawet do pozycji pionowej, dzięki dwóm cylindrom. Na komfort pracy operatora wpływają dobrze wyciszona kabina oraz jej nowoczesne wyposażenie — amortyzowany fotel, ogrzewanie i klimatyzacja, radioodbiornik oraz deska rozdzielcza łatwa w obsłudze. Na specjalne zamówienie maszyna może zostać doposażona w monitor i trzy kamery dla lepszej nawigacji.