6 lipca 2017

Kategoria:
Inne

Rola zakładu pogrzebowego w przygotowaniu pochówku

Śmierć bliskiej osoby może przesłonić nam zdolność do wszelkich czynności, które należy podjąć w celu sprawnej organizacji uroczystości pogrzebowej. Na pierwszy plan w takiej sytuacji wysuwa się wybór zakładu pogrzebowego, który ma niebagatelną rolę w przygotowaniu pochówku. O jego udziale informujemy w poniższym artykule. Zapraszamy do czytania.

Co może zaoferować zakład pogrzebowy?

Klienci często zamawiają kompleksowe usługi pogrzebowe w naszej firmie, dlatego rola zakładu pogrzebowego w przygotowaniu pochówku jest ogromna – mówi właściciel zakładu pogrzebowego z Wrocławia, który posiada szeroką ofertę pogrzebową. Zakład pogrzebowy powinien zająć się wszelkimi formalnościami związanymi z pogrzebem. Po stwierdzeniu zgonu zabieramy ciało do chłodni. Nawet w przypadku śmierci za granicą podejmujemy się działań, aby sprowadzić zwłoki do kraju. Przy okazji tłumaczymy dokumenty u tłumacza przysięgłego, oferujemy odpowiednie trumny, nagrobki oraz wiązanki pogrzebowe, a także organizujemy odprawy w konsulatach.

Nieoceniona pomoc konsultanta

Z zakładem pogrzebowym należy ustalić datę pogrzebu, lub ewentualnie kremacji, a także wybór cmentarza oraz miejsce pochówku zmarłego. Niektóre firmy oferują pomoc konsultanta, który służy wszelką pomocą i zajmuje się najdrobniejszymi szczegółami w zakresie przebiegu i organizacji ceremonii żałobnej, a w razie potrzeby zaoferuje przyjazd osobisty w celu odbioru niezbędnych dokumentów i uzyskaniu pełnomocnictw.

Konsultant zna doskonale usługi zakładu pogrzebowego, dlatego będzie mógł bez problemów przedstawić i opisać każdą z nich, ale to od nas zależy, czy wybieramy kompleksową organizację wszystkiego (transport zwłok, przygotowanie zmarłego do złożenia w trumnie, zapewnienie wieńców, zamówienie nekrologów w prasie), czy decydujemy się jedynie na wybrane usługi.

Kwestia płatności za usługi pogrzebowe

W kwestiach formalnych – w zakładzie pogrzebowym należy przedstawić kartę zgonu wystawioną przez lekarza, dowód osobisty zmarłego, zaświadczenie z zakładu pracy o zatrudnieniu, a w sytuacji, gdy zmarły był rencistą lub emerytem – odcinek renty/emerytury. Za usługi w zakładzie pogrzebowym można zapłacić gotówką, kartą lub przelewem, ale istnieje również możliwość wystawienia upoważnienia, na podstawie którego zakład będzie mógł odebrać należność z zasiłku pogrzebowego wydawanego przez ZUS. W takim przypadku jednak zmarły musi być ubezpieczony lub pozostawać w chwili śmierci na utrzymaniu osoby ubezpieczonej.