22 sierpnia 2019

Kategoria:
Inne

Rola i znaczenie drzwiczek rewizyjnych

Niektóre urządzenia sanitarne wymagają pozostawiania otworów rewizyjnych. W zależności od miejsca ich występowania, możemy je ukryć za pomocą drzwiczek rewizyjnych, klap, maskownic czy innych osłon. Drzwiczki rewizyjne są neutralne, co oznacza, że ani nie ozdabiają pomieszczenia, ani go też nie szpecą. Do czego jeszcze możemy wykorzystać ten rodzaj osłon?

Czym są drzwiczki rewizyjne?

Jest to rodzaj maskownicy lub osłony montowanej wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz budynku. Montaż drzwiczek rewizyjnych jest konieczny w miejscach, w których znajdują się elementy rewizyjne, służące naprawom oraz elementy wymienne. Ograniczają one dostęp osób trzecich do instalacji lub zaworów oraz chronią przed uszkodzeniami mechanicznymi. Producenci drzwiczek rewizyjnych najczęściej wyposażają je w wentylację – w przypadku zaworów gazowych czy wodnych oraz w zamknięcie na zamek, który zapewnia dostęp służbom gazowniczym i pożarniczym oraz zabezpiecza przed otwarciem przez osoby trzecie. Jeżeli chcemy założyć drzwiczki rewizyjne w mieszkaniu, np. w pionie, możemy wybrać te z uchwytem, bez zamknięcia na klucz. Osłona może być wykonana w całości ze stali nierdzewnej kwasoodpornej, która odporna jest na trudne warunki czy PCV. Jednak, pamiętajmy, aby przy zakupie drzwiczek rewizyjnych do wyczystki nie wybierać tych plastikowych, z uwagi na wysokie temperatury panujące przy kominie. Drzwiczki plastikowe dobrze sprawdzą się w kuchni czy w łazience.

Zastosowanie drzwiczek rewizyjnych

Głównym zastosowaniem drzwiczek rewizyjnych jest maskowanie i osłona otworów m.in. w ścianach, szachtach, pionach i sufitach.

Dzięki drzwiczkom rewizyjnym możemy estetycznie wykończyć miejsca występowania otworów rewizyjnych, w których konieczna jest systematyczna kontrola techniczna. Mowa tutaj, np. o łączeniach sanitarno-technicznych, zaworach odcinających oraz odpowietrzających, manometrach, licznikach poboru gazu czy licznikach wody – dowiadujemy się w rozmowie ze specjalistą z firmy CADmet, która oferuje produkty wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej kwasoodpornej, w tym solidne drzwiczki rewizyjne, odporne maskownice i trwałe osłony.

Drzwiczki rewizyjne pozwalają również na dostęp do wyczystki w układzie kominkowym oraz blokują przedostanie się sadzy do pomieszczenia. Dostępne są na rynku w różnych kształtach i konfiguracjach wielkości, polscy producenci często oferują również drzwiczki na wymiar. Szeroki wybór umożliwia nam znalezienie najlepszego produktu, który posłuży w pomieszczeniach o każdym standardzie.