17 maja 2017

Kategoria:
Inne

Rodzaje zbiorników

Mimo, że coraz więcej domów jednorodzinnych jest podłączanych do miejskich sieci kanalizacyjnych, to w dalszym ciągu istnieją w naszym kraju miejsca, w których taka opcja jest z różnych względów niemożliwa. Na szczęście na rynku istnieją produkty, które pomagają pokonać ten mało aromatyczny problem. Co warto wiedzieć o betonowych szambach? O tym – poniżej.

Zbiorniki betonowe najczęściej wykorzystywane są jako szamba na nieczystości pochodzące z gospodarstw domowych. Drugim funkcją zbiorników wykonanych z tego nad wyraz wytrzymałego materiału, może być gromadzenie gnojówki, czyli produktu ubocznego wytwarzanego na fermach, w oborach itp. Trzecią, coraz popularniejszą funkcją zbiorników betonowych jest przechowywanie deszczówki.

Zbiorniki jednokomorowe

Zbiorniki tego rodzaju są najczęściej wykorzystywane na szambo. Posiadają formę walca lub prostopadłościanu o pojemności od kilku do kilkunastu metrów sześciennych. Wykonane są z betonu, który zabezpieczany jest przed przeciekaniem hydroizolacją zewnętrzną (np. za pomocą mas asfaltowych). Warto jednak wspomnieć, że coraz chętniej kupowane są one przez osoby, które chcą wykorzystać wodę deszczową do podlewania ogrodu lub do innych celów. Taka inwestycja jest w dłuższej perspektywie niezwykle opłacalna, zważywszy na stale rosnące ceny wody w Polsce.

Zbiorniki wielokomorowe

Zbiorniki tego rodzaju powstają bądź to przez podzielenie zbiornika jednokomorowego za pomocą specjalnych ścianek działowych, bądź jako połączenie ze sobą kilku zbiorników jednokomorowych. Podobnie jak to jest w przypadku zbiorników jednokomorowych, również i tu możemy mieć gwarancję szczelności zbiornika, a tym samym pewność, że nieczystości nie przedostaną się do wód gruntowych, a tym samym nie spowodują skażenia środowiska naturalnego.

Jeśli szukasz zbiorników betonowych, które będą spełniać swoją rolę bez awarii przez wiele długich lat, koniecznie odwiedź stronę krakowskiego producenta wyrobów betonowych (firmę Jana Stańko). Wejdź na www.betonowekrakow.pl i poznaj więcej szczegółów dotyczących oferty tejże firmy.