wiazanki-pogrzebowe
24 października 2018

Kategoria:
Inne

Rodzaje wiązanek pogrzebowych

Utrata bliskiej osoby to dla każdego ogromne przeżycie. Trudno pogodzić się z odejściem kogoś kochanego, ale musimy i chcemy przygotować godny pogrzeb. Symbolem ostatniego pożegnania są kwiaty. Jakie wiązanki pogrzebowe możemy zamówić? Wybrane kompozycje florystyczne przygotuje dla nas firma pogrzebowa. Coraz więcej firm świadczy kompleksowe usługi, a zadbanie o kwiaty do kościoła i na cmentarz również wchodzi do oferty.

Jakimi wiązankami pogrzebowymi można uczcić pamięć zmarłego?

Wiązanki pogrzebowe możemy zamówić bezpośrednio w firmie pogrzebowej. Taką kompleksową ofertę świadczy dla nas firma pogrzebowa „PIOTR”. Musimy tylko wiedzieć, jakie rodzaje dekoracji florystycznych są dostępne.

Rodzaje wiązanek pogrzebowych:

pojedyncze kwiaty lub bukiety kwiatów – jeżeli są świeże, prezentują się bardzo ładnie. Dlatego najlepiej zamówić je nie wcześniej niż dzień przed uroczystością pogrzebową,
wiązanki pogrzebowe – zwykle składają się z samych kwiatów, ale można przyozdobić je różnymi dodatkami, np. ozdobnymi liśćmi. Wiązanki pogrzebowe przynosi dalsza rodzina, przyjaciele, znajomi. Do wiązanki można dołączyć szarfę pogrzebową,
wieńce pogrzebowe – najczęściej wybierane przez najbliższych zmarłego. Są to bogate kompozycje, wykonywane na floretach czy podkładkach przygotowanych z iglastych gałązek. Są niezwykle eleganckie, niemal zawsze przyozdabia je szarfa, która wskazuje, od kogo pochodzą kwiaty. Wieńce pogrzebowe kupują nie tylko bliscy, ale również przyjaciele z pracy czy grupy znajomych, chcących we właściwy sposób wyrazić swój żal z powodu śmierci kolegi/koleżanki.
Wieńce, wiązanki i bukiety mogą mieć różną wielkość i różną formę. Dzięki umieszczeniu kwiatów na gąbce florystycznej, długo zachowują świeżość oraz estetyczny wygląd.

Wieńce pogrzebowe – symbolika kwiatów pogrzebowych

Wiązanki pogrzebowe mają symboliczne znaczenie. A wszystko dzięki rodzajom kwiatów, które się w nich znajdą. Z pomocą jakich kwiatów możemy stworzyć dekoracje pogrzebowe i jakie niosą ze sobą znaczenie?

Symbolika kwiatów, wykorzystywanych w wiązankach pogrzebowych:

goździki – bardzo często używane kwiaty w dekoracjach pogrzebowych, głównie z racji swojej wytrzymałości. Wyrażają miłość i hołd dla zmarłego,
chryzantemy – przede wszystkim symbolizują smutek i rozpacz z powodu śmierci bliskiej osoby,
mieczyki – pięknie prezentują się w klasycznych wiązankach pogrzebowych. Kojarzą się z moralnością i siłą charakteru,
lilie – są symbolem niewinności, czystości, współczucia. Mają delikatny wygląd i zapach, będą wyjątkową ozdobą.
Znaczenie ma również kolor kwiatów. Łagodne, biało-kremowe odcienie mogą stworzyć bardzo ładną kompozycję. Nie oznacza to jednak, że w tym dniu mamy unikać mocniejszych kolorów, np. niebieskiej czy czerwonej barwy. Czerwień jest symbolem miłości, a niebieski to kolor uduchowienia, spokoju, czystości. Za jakimi kwiatami przepadała bliska osoba, której już z nami nie ma? Może to być dobry punkt wyjścia do wyboru wiązanki pogrzebowej, która godnie uczci jej pamięć.