23 lutego 2017

Kategoria:
Inne

Rodzaje pomostów produkcyjnych

Budynki oparte na konstrukcjach stalowych dają przedsiębiorcom olbrzymie możliwości, nie tylko ze względu na oszczędność – zauważa nasz rozmówca z firmy Stalkon. Faktycznie, wzniesienie hali stalowej jest o wiele bardziej korzystne niż stawianie murowanego budynku. Oznacza także większą swobodę i możliwości gospodarowania przestrzenią.

Optymalne zagospodarowanie przestrzeni

Halę stalową postawimy znacznie szybciej niż tradycyjny magazyn i mówimy tutaj o różnicy sięgającej kilkunastu miesięcy. Znacznie łatwiej też o maksymalne wykorzystanie powierzchni działki i dostosowanie bryły obiektu do terenowych możliwości. Hale z elementów prefabrykowanych można też w razie potrzeby łatwo modyfikować.

Doposażenie stalowej hali produkcyjnej i magazynu

We wnętrzach również znajdują zastosowania rozmaite konstrukcje stalowe, które wpływają na funkcjonalność budynku i pozwalają na kilkukrotne zwiększenie powierzchni użytkowej. Wśród takich konstrukcji należy wymienić rozmaite wieże robocze, antresole, a przede wszystkim pomosty.

Pomosty stalowe

Stalowe pomosty produkcyjne konstruowane są indywidualnie na potrzeby danego zastosowania. Doskonała odporność i trwałość stali sprawia, że pomosty zdolne są do utrzymania ciężkich maszyn przemysłowych czy bezpiecznego składowania rozmaitych towarów, w tym również materiałów budowlanych.

Rodzaje pomostów produkcyjnych

Obecnie wykonuje się stałe pomosty produkcyjne i technologiczne, ale także ruchome pomosty, umożliwiające pracę na wysokościach w różnych punktach hali w zależności od bieżących potrzeb. Pomosty przejezdne stanowią dobre rozwiązanie przede wszystkim dla magazynów, natomiast w halach produkcyjnych zazwyczaj wykorzystuje się systemy stałe.