kasetony-swietlne
8 maja 2018

Kategoria:
Inne

Rodzaje kasetonów świetlnych

Kasetony reklamowe są idealnym rozwiązaniem dla firm, które potrzebują reklamy, choć nie mogą pozwolić sobie na zbyt duże wydatki. Są rodzajem reklamy o szerokim zastosowaniu, ponieważ można wykorzystać je zarówno jako szyld, jak i jako wolno stojącą reklamę. Przedstawiamy rodzaje kasetonów świetlnych.

Każdy przedsiębiorca wie, jak istotna dla rozwoju biznesu jest odpowiednia reklama. To ona przede wszystkim pozwala firmie dotrzeć do odbiorców, dlatego powinna być dobrze przemyślana. Choć największy zasięg mają wszelkie reklamy pojawiające się w mediach, to nie da się ukryć, że stać na nie tylko nielicznych. Właściciele mniejszych firm muszą szukać alternatywnych rozwiązań, które z jednej strony będą skuteczne, a z drugiej nie obciążą mocno budżetu. Dobrym sposobem na reklamę są np. kasetony świetlne.

Kasetony reklamowe są produktami uniwersalnymi, dlatego powinna zdecydować się na nie każda niewielka firma. Takie kasetony idealnie sprawdzą się w roli szyldu, dzięki któremu z ulicy może do niej trafić więcej nowych klientów. Innym sposobem ich wykorzystania jest wolno stojąca reklama, która będzie miała podobne zadanie – zauważa ekspert reprezentujący pracownię reklamy LOGART.

Rodzaje kasetonów świetlnych

Do kasetonów świetlnych zaliczają się kasetony typu NOWY FLAT oraz OPEN FRAMES z wymienną grafiką, Każdy z typów wyróżnia się bardzo cienką, minimalistyczną wręcz budową. Do podświetlenia takich kasetonów wykorzystuje się diody LED, które pięknie oświetlają całą ich powierzchnię.

Grafikę w takich kasetonach można z łatwością wymienić. Wystarczy wsunąć nową grafikę z boku za pomocą specjalnych wypustek. Odpowiednie mocowania pozwalają na przytwierdzenie kasetonów bezpośrednio do ściany lub do konstrukcji przenośnych stojaków.

Inne rodzaje kasetonów reklamowych

Dobrą formą reklamy są też kasetony winylowe, które charakteryzują się solidną budową. Są odporne na pęknięcia i uderzenia, a także na rozmnażanie grzybów i pleśni. Dzięki ich właściwościom, zachowanie czystości kasetonów nie przysparza wielu kłopotów. Tego rodzaju kasetony mają kształt prostokąta, dlatego świetnie sprawdzą się jako reklama zewnętrzna (np. szyld nad wejściem) lub jako wielkoformatowa tablica. Kasetony z winylu można łatwo dopasować do otoczenia, dlatego sprawdzą się w zasadzie wszędzie.

Innymi kasetonami wartymi uwagi są kasetony dibondowe. Składają się one z aluminiowych płyt kompozytowych, które wykorzystuje się do tworzenia efektownych reklam. Tego typu kasetony doskonale współgrają z literami przestrzennymi, co pozwala na uzyskanie interesujących efektów wizualnych. Co więcej, zamieszczona na nich treść jest świetnie widoczna, a dzięki swojej lekkości i wykorzystaniu aluminium można poddawać je dowolnej obróbce.