dobór odpowiedniego materiału
11 lutego 2020

Kategoria:
Inne

Rodzaje breloczków reklamowych

Breloki potrafią być wspaniałym lokalizatorem naszych zgubionych kluczy. Pomimo ich zalet użytkowych, są to wyjątkowe przedmioty, którymi lubimy się otaczać. Mogą być wizytówką naszej osobowości, zainteresowań, czy emocjonalną pamiątką z wakacji. Takie gadżety są również idealną reklamą przedsiębiorstwa, drobnym upominkiem dla klientów lub symbolem przynależności do danego zespołu.

Wybierając breloczek reklamujący firmę zwróćmy uwagę na jej znak rozpoznawczy- element, który wielu osobom będzie kojarzył się właśnie z tą konkretną firmą. Może to być logo firmy lub krótkie hasło reklamowe.  Pamiętajmy, że miękkie PCV sprawdzi się najlepiej, ponieważ jest to materiał elastyczny, więc trzymany w kieszeni nie obciąża i nie kaleczy właściciela. Breloki  z miękkiego tworzywa PCV są najczęściej wybierane, co potwierdza specjalista z firmy imarsc.pl: „Brelok musi być wytrzymały. Szefowie nie chcą, aby rzecz pochodząca z ich firmy, kojarzyła się z niską jakością. Magazynowanie breloczków może polegać na wsypaniu ich do jednej torby lub pudła. W przeciwieństwie do breloków metalowych, czy drewnianych, te z miękkiego PCV nie porysują się o siebie, ani nie złamią się przy ich wyciąganiu, gdy o siebie zahaczą”. Decydując się na zakup breloka, kierujmy się własnymi zainteresowaniami. Mogą mieć one logotyp marki samochodów, którą lubimy, tytuł serialu, który oglądamy lub slogan reklamowy marki słodyczy, które uwielbiamy jeść. Warto wybierać breloki o intensywnym kolorze, wtedy bez problemu znajdziemy je w torebce, czy gdy zgubimy je, na przykład w trawie. Jest to również idealny pomysł na prezent, kiedy chcemy obdarować kogoś bliskiego spersonalizowanym breloczkiem.

Jakie breloki wyróżniamy?

Breloki najczęściej wykonywane są z miękkiego PCV (tzw. „elastomerów”). Dostępne są breloczki:

– na łańcuszkach tradycyjnych (te najbardziej typowe i funkcjonalne)

– na łańcuszkach kulkowych (oryginalne i lubiane przez klientów)

– metalowe, drewniane, z miękkiego PCV  lub silikonowe (w zależności od celów, do jakich będą używane)

– jednostronne, dwustronne lub inne (według potrzeb klienta).

Wykonanie breloków dostosowane jest do potrzeb klienta, a producenci oferują pomoc w doborze odpowiedniego materiału ze względu na jego przeznaczenie. Gadżety zamawiane hurtowo przez firmy nie są dużym wydatkiem, dlatego warto wręczyć je klientom budując lojalność wobec firmy i zaufanie do niej.