9 maja 2017

Kategoria:
Inne

Jaki rodzaj klimatyzatora najlepiej się sprawdzi w pomieszczeniach biurowych

Zapewnienie pracownikom odpowiednich warunków do wykonywania obowiązków wynika nie tylko z prawa pracy. W bezpiecznym i zdrowym otoczeniu praca jest bardziej wydajna, zaś osoby zatrudnione rzadziej chorują, co przekłada się na zyski firmy. Warto zacząć od podstaw i zadbać o… powietrze. Pomagają w tym klimatyzatory. Jaki ich typ najlepiej sprawdzi się w biurze?

Rodzaje i funkcje klimatyzatorów

Klimatyzatory różnią się konstrukcją, sposobem montażu oraz możliwościami, jakie dają. Wszystkie te elementy należy uwzględnić przy wyborze. Firma Geneza oferuje klimatyzatory następujących typów: podsufitowe, kasetonowe, kanałowe, przyścienne, naścienne oraz przenośne.

Klimatyzatory różnią się nie tylko miejscem i sposobem mocowania, ale też funkcjami. Mogą one ogrzewać i chłodzić powietrze, ale też filtrować je, a nawet oczyszczać z drobnoustrojów. Możemy zatem dobrać klimatyzator do potrzeb konkretnego miejsca. Tam, gdzie konieczne jest zachowanie ścisłych wymogów czystości, warto zainwestować w zaawansowany klimatyzator, podobnie jak w miejscach, gdzie przebywa dużo osób, a zwłaszcza chorych. Jeżeli jednak chcemy wprowadzić dobrą atmosferę do biura, nie musimy sięgać po aż tak wielofunkcyjny sprzęt.

Czym kierować się przy wyborze klimatyzatora do biura?

Jaki zatem powinien być klimatyzator do biura? Zależy to od kilku czynników, wśród których najważniejsze są: rozmiary, liczba osób przebywających regularnie w lokalu, dostępność okien, temperatura panująca we wnętrzu.

Aby klimatyzacja była zdrowa, temperatura w gorące dni nie powinna różnić się wewnątrz i na zewnątrz o więcej niż cztery stopnie. Warto też pamiętać o dostępie świeżego powietrza i, jeżeli konstrukcja budynku to umożliwia, wybrać klimatyzator, który wykorzystuje powietrze z zewnątrz.

Sposób montowania klimatyzatora zależy wyłącznie od naszych warunków lokalowych. Najlepiej skonsultować tę sprawę z fachowym doradcą, aby nie kupić klimatyzatora, który okaże się dla nas nieodpowiedni. Warto też zwrócić uwagę na jakość obsługi i warunki serwisu – nawet przy mało awaryjnym sprzęcie będziemy potrzebowali prędzej czy później wsparcia.