Reklama na plandekach
15 lutego 2020

Kategoria:
Inne

Reklama na plandekach. Zalety rozwiązania

Reklama jest bardzo ważnym narzędziem marketingowym każdego przedsiębiorstwa. Odpowiednio zrealizowana może przynosić duże zyski. Taką szansę daje umieszczanie reklam na plandekach firmowych samochodów. Ten rodzaj promocji jest niezwykle korzystnym rozwiązaniem dla przedsiębiorców. Stanowi on nie tylko mobilny nośnik reklamy, ale również staje się on wizytówką firmy.

Reklama na plandekach jest bardzo korzystnym nośnikiem informacji o firmie. Na samochodach można zamieszczać zarówno logo, nazwę, jak i dane kontaktowe przedsiębiorstwa. W ten sposób reklama trafi wszędzie tam, gdzie firmowe auto i będzie bardziej skuteczna niż nieruchomy billboard czy plakat. Oczywiście, im więcej samochodów we flocie, tym skuteczniejszy marketing. Trzeba natomiast pamiętać, że każda odpowiednio skonstruowana reklama na plandekach, daje efekty. Jakie są zatem zalety reklam na plandekach?

Duża skuteczność reklamy

Reklamy na plandekach są bardzo skuteczne, głównie przez swoją mobilność. Informacje o firmie trafiają do szerokiego grona potencjalnych klientów, dlatego ważną kwestią jest regularność wykorzystywania pojazdów, na których ta reklama została umieszczona. Każdego dnia, firmowe auta mogą mijać tysiące osób, które zapamiętają nazwę i logo przedsiębiorstwa, co bezpośrednio wpłynie na wzrost jego rozpoznawalności. Dużą zasługą skuteczności takich reklam jest również ich odpowiednia ekspozycja. Ogromne napisy i elementy są widoczne nawet z większej odległości, przez co firma nie umknie uwadze przyszłych klientów. A to właśnie reguła ,,rzutu oka” stanowi jedną z ważniejszych zasad w psychologii reklamy.

Użytkowość i trwałość plandek reklamowych

Plandeki samochodowe wykonuje się z wytrzymałego materiału, dzięki czemu są odporne na uszkodzenia i rozciąganie.

Jak mówi specjalista z firmy Plandeki Sikorski: ,,Do produkcji stosowana jest tkanina poliestrowa powlekana PCV oraz pokrywana dwustronnie lakierem, co zabezpiecza plandeki przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak opady deszczu, wiatr, czy promieniowanie słoneczne”.

Reklama będzie zatem trwała i zachowa swój wygląd, nawet po dłuższym jej użytkowaniu. Niewątpliwie dużą zaletą jest dostosowanie reklamy i samej plandeki do indywidualnego życzenia klienta. Mogą być one w każdym kolorze i dowolnym wymiarze, zależnym od potrzeb i wymagań.