30 sierpnia 2017

Kategoria:
Inne

Przepis na sukces. Jak przygotować przyjęcie urodzinowe dla dziecka?

Organizacja przyjęcia urodzinowego to zadanie niełatwe – zwłaszcza, gdy jubilatem jest nasze własne dziecko. Urodziny malucha powinny być celebrowane we właściwy sposób, który zadowoli zarówno głównego bohatera wydarzenia, jak i wszystkich zgromadzonych gości (nierzadko będących w podobnym wieku). O czym warto pamiętać, planując dziecięcą uroczystość? Jak zadowolić naszą pociechę?

Wybór miejsca

Pierwszym wyzwaniem które przed nami stoi jest wybór miejsca imprezy. Przeważnie ogranicza się on do dwóch opcji – urodzin w domu lub wynajętym lokalu. Pierwszy wariant jest bardziej tradycyjny, jednak wiąże się z szeregiem niedogodności i stresów. Kwestie organizacyjne spoczywają bowiem wyłącznie na naszych barkach – począwszy od dekoracji, przez wybór menu, na zaaranżowaniu rozrywek kończąc. W przypadku profesjonalnych lokali problem ten nie istnieje. Obsługa obiektów posiada spore doświadczenie w planowaniu urodzin i dba o każdy detal w taki sposób, by uroczystość była zorganizowana na medal.

Opracowanie menu

Nie od dziś wiadomo, że dzieci bywają wyjątkowo wybredne. Podniebieniu niejadka trudno dogodzić, zatem warto postawić na sprawdzone rozwiązania. W przypadku imprezy urodzinowej, wybierzmy potrawy powszechnie lubiane przez najmłodszych. Mogą być to różnego rodzaju pizze, nuggetsy czy frytki. Istotną część jadłospisu stanowi deser z tortem na czele. Ciasto urodzinowe powinno być nie tylko smaczne, ale też atrakcyjne w formie (np. z ciekawymi wzorami z lukru). Przy doborze napojów najlepiej rozejrzeć się za wodą mineralną i sokami. Raczej unikajmy gazowanego – napoje tego typu są pełne sztucznych ulepszaczy.

Zabawy i atrakcje

Dzieci nie usiedzą przy stole – zdecydowanie muszą się wyszumieć. Warto zapewnić im dobrą rozrywkę. W zaciszu domowym może być o to trudno, zwłaszcza gdy nie dysponujemy rozległymi przestrzeniami i ogrodem. W przypadku wynajmowanych obiektów wybór jest znacznie okazalszy. Klasykę gatunku wciąż stanowią baseny z piłeczkami, choć zdarzają się i bardziej oryginalne rozrywki. Do takich należy z pewnością wizyta na kręgielni. To doskonała zabawa w którą mogą być zaangażowane nie tylko dzieciaki, ale też my sami. Organizacją urodzin w sąsiedztwie kręgielni zajmuje się m.in. Klub Creator Strefa Spotkań we Wrocławiu.

Pamiętajcie! Urodziny dziecka to niezwykle ważne wydarzenie, które będzie wspominane przez Waszą pociechę naprawdę długo. Jubilat na pewno doceni czas jaki mu poświęcono oraz wysiłek, włożony w organizację jego prywatnego święta. Największą nagrodą będzie jednak uśmiech, który zagości na twarzy malucha w czasie przyjęcia. Czegóż chcieć więcej?