6 stycznia 2021

Kategoria:
Inne

Przemysłowe zastosowanie profili ocynkowanych

Przemysł jest branżą, do której istnienia niezbędne są materiały najwyższej jakości. Muszą być również trwałe, solidne i odporne na uszkodzenia oraz czynniki atmosferyczne. Jednym z najpopularniejszych przykładów są nowoczesne, ocynkowane profile. Te stanowią ważny element wielu, nawet niezwykle skomplikowanych i zaawansowanych konstrukcji. Podpowiadamy, jakie są najbardziej powszechne zastosowania oraz zalety profili ocynkowanych.

Profile ocynkowane w przemyśle

Nowoczesne profile ocynkowane mają zastosowanie wszędzie tam, gdzie wymagana jest trwałość i wysoka jakość. Zazwyczaj mają przekrój kwadratu lub prostokąta o mniejszych i większych wymiarach.

Profile pokryte ocynkiem najczęściej wykorzystuje się w budowie solidnych konstrukcji dla celów przemysłowych. Dobrym przykładem są ścianki działowe zakładach, można nimi oddzielić kilka linii produkcyjnych lub miejsc, w których wykonuje się odmienne zadania. Ścianki z rusztowaniem z profili są nie tylko trwałe i wytrzymałe, ale również lekkie. Dodatkowym atutem jest łatwość montażu.

Kolejnym, popularnym zastosowaniem profili ocynkowanych w przemyśle jest budowa dużych regałów, na których przechowuje się towary.

Specjaliści z firmy Pomar Stal są przekonani, że: Profile często stanowią rusztowanie dla regałów. Pomiędzy nimi montuje się stalowe półki, a cała konstrukcja wyróżnia się wysokim udźwigiem i wieloma możliwościami montażu.

Inne, popularne zastosowania profili ocynkowanych w przemyśle to:

  • budowa ogrodzeń i bram,
  • budowa stropów budynków przemysłowych,
  • budowa dużych maszyn i urządzeń dla przemysłu,
  • budowa nawierzchni w magazynach.

Jakie są najważniejsze zalety profili ocynkowanych?

Najbardziej istotną zaletą profili ocynkowanych, która wynika z ich budowy, jest trwałość. Warstwa ocynku na powierzchni sprawia, że produkty tego typu można bez problemu wykorzystać zarówno w warunkach wewnętrznych, jak i wewnętrznych. Profile ocynkowane są odporne na działanie niszczycielskiej korozji, ale również wpływ wysokich i niskich temperatur. Dodatkowo stal jest wytrzymała na uszkodzenia mechaniczne oraz substancje chemiczne.

Kolejną, ważną zaletą profili ze stali ocynkowanej jest niska masa. Dzięki temu okazują się niezwykle łatwe w montażu, można je także bez problemu przenosić. Konstrukcje z profili są lekkie, ale jednocześnie solidne, co ma ogromne znaczenie w szeroko rozumianym przemyśle. Profile występują w wielu opcjach rozmiarowych, przez co można je dopasować do tworzonej budowli. Dodatkowym atutem jest estetyczny wygląd, który sprawia, że nawet przemysłowe konstrukcje stają się bardzo eleganckie.