26 września 2018

Kategoria:
Inne

Profile ochronne PE

Warto podkreślić, że nie tylko te zamknięte pęcherzyki powietrza są w stanie ochronić przedmioty podczas transportu. Sprawdzają się w tym także profile, które nie pozwalają, aby doszło m.in. do połamania, zadrapania lub innego zniszczenia produktu. Jakie rodzaje profili ochronnych PE są dostępne na rynku oraz czemu konkretnie warto je stosować? Dowiedz się, jakie dokładnie produkty warto nimi zabezpieczyć.

Profile ochronne PE – rodzaje

Zamiast folii bąbelkowej często stosowane są również profile ochronne PE, czyli zabezpieczenia z pianki polietylenowej. Najczęściej wykorzystywane są profile typu „U”, które znajdują zastosowanie we wszelkiego rodzaju zagięciach oraz narożach. Ich zaletą jest to, że trzymają się produktu, dlatego łatwo je zapakować np. w kartony. W ofercie wielu firm dostępne są także profile typu „U-tulip”. Ten rodzaj sprawdzi się w produktach o nieregularnych kształtach na różnego rodzaju narożach i zaokrąglenia. Innym typem są profile ochronne typu „L”, które mają różne długości i grubości. Efektywnie zabezpieczają rogi i brzegi produktów, osłaniając je skutecznie przed uszkodzeniami np. podczas transportu. Profile ochronne z pianki mają różne rodzaje, dlatego warto wybrać takie, które jak najbardziej dopasują się do produktów, które chce się bezpiecznie przetransportować.

Kiedy sprawdzą się profile ochronne PE? Dlaczego warto je zastosować?

Profile z polietylenu sprawdzają się jako skuteczne zabezpieczenie wielu przedmiotów. Ochronią m.in. boki mebli, krawędzie sprzętu AGD/RTV, blatów, szyb, luster, obrazów i innych, tego typu przedmiotów. Takie profile zabezpieczą zarówno przedmioty nowe, które są transportowane do właściciela/nabywcy (np. po dokonaniu zakupu) lub podczas przewożenia w ramach przeprowadzki. Profile PE (dostępne np. w hurtowni opakowań Zapakujemy.pl z Wrocławia) chronią przed różnego rodzaju uszkodzeniami m.in. przed uderzeniem, pęknięciem, otarciem, zarysowaniem itp. Dlatego też profile ochronne to świetny sposób na lekkie i ekologiczne zabezpieczenie będące dobrym sposobem na wstrząsy, nacisk, a także wilgoć. Warto podkreślić, że będąc skuteczną ochroną, nie wpływają dodatkowo na wagę i wielkość przesyłki, co przekłada się również na niezmienny koszt nadania przesyłki. Profile PE mają także inne zalety – są wielorazowe, tanie, odporne na zmiany temperatury oraz podlegają recyklingowi.