25 października 2017

Kategoria:
Inne

Pranie wykładzin. Samemu czy z pomocą specjalistów?

Wykładzina to ciekawa alternatywa dla klasycznego dywanu – praktyczna i estetyczna, nadająca pomieszczeniom przytulnego charakteru. Nic dziwnego, że tego typu materiałowe pokrycia podłóg są coraz chętniej wykorzystywane w domach, mieszkaniach oraz przestrzeniach biurowych. Posiadanie wykładziny to jednak także obowiązki. Wiążą się one przede wszystkim z okresowym czyszczeniem materiału. Niestety, wykonanie takiej czynności własnymi siłami może nastręczać trudności. Dlaczego? Jak czyścić wykładzinę?

Różne oblicza czyszczenia wykładziny – odkurzanie i pranie

Podstawową metodą czyszczenia wykładziny jest jej regularne odkurzanie. To czynność, którą możemy z łatwością wykonać własnymi siłami. Czyszczenie na sucho nie załatwia jednak sprawy. Gros zanieczyszczeń przylegających do powierzchni wykładziny osadza się bowiem w jej włóknach. Nagromadzone nieczystości sprawiają, że materiał wygląda nieestetycznie, a często też brzydko pachnie. Zignorowanie tego stanu rzeczy powoduje, iż wykładzina ulega szybkiemu wyeksploatowaniu, a z czasem nadaje się już tylko do wymiany.

Jak zatem należy postępować? Warunkiem absolutnie koniecznym jest okresowe pranie wykładziny. To proces nieco bardziej skomplikowany – chociażby pod względem logistycznym. Jego przeprowadzenie jest jednak więcej, niż rekomendowane. Myciem materiału możemy zająć się sami, bądź też zlecić to zadanie odpowiedniej firmie zewnętrznej. Na rynku istnieje wiele przedsiębiorstw wykwalifikowanych w praniu dywanów i wykładzin. Dzięki ich staraniom, proces czyszczenia przebiega szybko, łatwo i skutecznie.

Dlaczego zlecić pranie wykładziny firmie zewnętrznej?

Zaufanie profesjonalistom to gwarancja wykonania usług na najwyższym poziomie.

Wyspecjalizowane firmy dysponują odpowiednim zapleczem technicznym – sprzętem i środkami czyszczącymi dostosowanymi do różnego rodzaju tkanin, ich wieku, stanu zanieczyszczenia oraz rozmaitych typów plam. Olbrzymie znaczenie ma też klasa fachowców, którzy posiadają niezbędne doświadczenie i potrafią zadbać o efekt końcowy prowadzonych prac – objaśnia przedstawiciel renomowanej firmy sprzątającej Clean Up Home z Warszawy.

Korzystanie z usług firmy zewnętrznej to także pewna oszczędność – czasu, nerwów i pieniędzy. Orientacyjna cena wyprania 1 m2 wykładziny wynosi od 5 do 10 złotych. To mniej, niż musielibyśmy zapłacić angażując własne siły robocze, sprzęt i środki sprzątające. W przypadku biur dochodzi również kwestia kłopotliwych przerw w pracy. Jeśli chcemy uniknąć tych wszystkich niedogodności, skontaktowanie się z firmą sprzątającą powinno stanowić dla nas priorytet. W ten sposób, wypranie wykładziny okaże się czynnością dziecinnie prostą.