11 kwietnia 2017

Kategoria:
Inne

Porządek w magazynie. Zastosowanie regałów magazynowych

Utrzymanie porządku w magazynie czy warsztacie produkcyjnym jest niezwykle ważne, nie tylko ze względu na potrzebę zachowania najwyższej funkcjonalności, ale także bezpieczeństwa. Olbrzymim ułatwieniem w prawidłowym zagospodarowaniu przestrzeni składowania jest wykorzystanie regałów magazynowych.

W produkcji, handlu i logistyce bardzo duże znaczenie odgrywa tempo pracy, a co za tym idzie łatwość odnajdywania i wydobywania potrzebnych w danym momencie towarów oraz produktów – zauważa nasz rozmówca z firmy GK PRODUCT. Sprawne zarządzanie magazynem wymaga zatem stosowania odpowiedniego wyposażenia, w tym wózków transportowych, podajników oraz solidnych regałów.

Regały magazynowe na dłużyce

Składowanie elementów dłużycowych, takich jak profile aluminiowe czy PCV, wymagają sięgnięcia po specjalne regały na wspornikach. Konstrukcja takich stojaków umożliwia łatwą segregację poszczególnych towarów, a także łatwy, bezpośredni dostęp do każdego z przechowywanych elementów.

Regały wspornikowe na dłużyce występują w różnych wariantach. Wśród nich znajdziemy stojaki jedno- i dwustronne, co umożliwia rozplanowanie magazynu w rozmaitych kombinacjach. Dodatkowo regały tego typu można zamówić w wersji stacjonarnej lub jako stojaki mobilne na kółkach.

Regały magazynowe na okna

W warsztatach i sklepach ze stolarką okienną znajdują zastosowanie regały projektowane specjalnie na potrzeby segregowania i bezpiecznego składowania ram i skrzydeł. Również w tej grupie regałów zauważymy dużą różnorodność. Obecnie dostępne są jedno- i dwupoziomowe regały  magazynowe na okna, regały obrotowe, a także funkcjonalne szafy do magazynowania i transportu międzystanowiskowego.

Regały magazynowe na okucia

Dużym usprawnieniem pracy w warsztacie stolarskim jest stosowanie regałów na okucia integrowanych ze stołami roboczymi. Takie rozwiązanie umożliwia szybkie i sprawne odnajdywanie kolejnych potrzebnych przy pracy elementów. Pozwala też stale kontrolować stany ilościowe poszczególnych elementów i na bieżąco uzupełniać brakujące komponenty przy stanowisku roboczym.

Wybierając regały magazynowe warto brać pod uwagę nie tylko solidność konstrukcji i możliwość dopasowania ich do indywidualnych potrzeb, ale także wykorzystane elementy służące zabezpieczeniu składowanych elementów przed ewentualnymi zarysowaniami, a więc np. gumowe nakładki czy okładziny PCV.