8 kwietnia 2020

Kategoria:
Inne

Pompa WC. Jak urządzić łazienkową przepompownię ścieków?

Domowe przepompownie ścieków są jednym z najlepszych rozwiązań stosowanych wszędzie tam, gdzie tradycyjne odprowadzanie ścieków jest utrudnione bądź też niemożliwe. Pozwalają one skutecznie usunąć nieczystości z oddalonych pionów kanalizacyjnych. Fachowcy zalecają ich wykonanie również w sytuacji, gdy kanalizacja znajduje się powyżej poziomu odpływu i nie ma możliwości odprowadzania grawitacyjnego ścieków. Jak wykonać pompę WC? Sprawdź!

Łazienkowa przepompownia ścieków – kiedy warto się na nią zdecydować?

Część właścicieli nieruchomości pragnie zorganizować łazienkę lub pralnię w pomieszczeniu, które pierwotnie nie było przeznaczone do tego celu. Jednym z często adaptowanych miejsc są część piwniczna domu. Za urządzeniem takich pomieszczeń przemawia możliwość poprawienia funkcjonalności domu, ale też praktyczne ich wykorzystanie. Problem pojawia się w momencie planowania odpływów.

W sytuacji, gdy kanalizacja jest usytuowana wyżej niż główny pion, warto zastanowić się nad łazienkową przepompownią ścieków i postawić na pompę toaletową. Rozwiązanie to jest doceniane przez wielu użytkowników. Potwierdzają oni po latach użytkowania, że taka instalacja działa sprawnie, wydajnie i bezproblemowo. Co więcej, dzięki pełnej automatyzacji procesu przepompowywania ścieków nie wymaga ona dodatkowej obsługi.

Jak zbudować łazienkową przepompownię ścieków?

Jednym z niezbędnych elementów umożliwiających wykonanie łazienkowej przepompowni ścieków jest pompa WC. Jest ona dostępna w ofercie wielu sklepów, a jej funkcjonalność została potwierdzona przez licznych użytkowników. Specjalista z PHU DAMBAT wyjaśnia, że jest ona wyposażona w trzy wejścia służące do odprowadzania ścieków z toalety, umywalki bądź zlewu. Możliwe jest podłączenie do niej również pralki, wanny oraz sedesu. Co więcej, w sytuacji, gdy zaproponowana przez producenta liczba wejść jest zbyt duża, wystarczy wybrane zaślepić.

Pompa WC może być używana zarówno do jednego urządzenia sanitarnego, jak i kilku. Jej głównym zadaniem jest rozdrabnianie ścieków przy wykorzystaniu specjalnego noża umieszczonego we wnętrzu kosza. Dzięki uzyskaniu odpowiedniej wielkości zanieczyszczeń jest możliwe ich odprowadzenie małymi otworami do obudowy, a następnie przemieszanie z wodą i późniejsze dotarcie do pionu kanalizacyjnego. Dodatkowo szerokie możliwości oraz maksymalna wydajność 150 l/min oraz maksymalna wysokość podnoszenia 9,5 m sprawiają, że to urządzenie sprawdza się zarówno w prywatnych domach, jak i w budynkach użyteczności publicznej. Samo połączenie elementu z instalacją kanalizacyjną wymaga odpowiednich umiejętności, dlatego w tym zakresie warto skorzystać z pomocy specjalistów.