14 sierpnia 2019

Kategoria:
Inne

Pomoc prawna dla podmiotów gospodarczych. Jakich spraw dotyczy?

Prowadzenie przedsiębiorstwa wymaga ciągłego podejmowania strategicznych decyzji, które muszą być zgodne z obowiązującym prawem. Z tego względu mniejsi oraz więksi przedsiębiorcy powinni konsultować swoje działania z doświadczonymi prawnikami, którzy zajmują się obsługą prawną firm i służą poradą zarówno w czasie odnoszenia sukcesów rynkowych, jak i w czasie zmuszającego do rozwiązywania różnych problemów kryzysu.

Obsługa prawna firm – kto powinien z niej skorzystać?

Zatrudnianie prawnika na etacie nie jest w wielu przypadkach praktykowane ze względu na dość duże koszty z tym związane oraz nieregularne korzystanie z pomocy prawnej. Od dłuższego czasu popularne wśród przedsiębiorców staje się korzystanie z usług wybranego wcześniej prawnika na zasadach obsługi zewnętrznej firmy. Jest to korzystne rozwiązanie nie tylko dla małych i średnich przedsiębiorców, ale także większych firm, które np. zatrudniają prawnika, jednak w niektórych przypadkach potrzebują także dodatkowych konsultacji prawnych.

Obsługa prawna firm kierowana jest do przedsiębiorców z każdej branży. Ze względu na konieczność przestrzegania szeregu przepisów oraz nadążania za stale zmieniającymi się ustawami, żaden przedsiębiorca nie jest w stanie uniknąć konsultacji prawnych, które dotyczą różnych aspektów funkcjonowania firmy – wyjaśnia ekspert Kancelarii Adwokackiej DR BEATA BIENIEK z Zabrza.

Jakich spraw dotyczy pomoc prawna dla podmiotów gospodarczych?

Pomoc prawna dla podmiotów gospodarczych może dotyczyć bardzo wielu spraw. Najczęściej prawnicy świadczą usługi z zakresu kompleksowej obsługi firm, do których należy m.in.:

  • pomoc podczas zakładania nowych spółek firm oraz ich oddziałów,
  • opinie prawne dotyczące zawieranych umów z pracownikami, kontrahentami, partnerami biznesowymi itp.,
  • opinie prawne dotyczące aktów korporacyjnych,
  • dokonywanie zgłoszeń w organach ewidencyjnych np. w Krajowym Rejestrze Sądowym,
  • doradztwo dotyczące podejmowania kluczowych dla przedsiębiorstwa decyzji,
  • doradztwo dotyczące zawierania kontraktów gospodarczych,
  • reprezentowanie przedsiębiorcy w czasie prowadzonego postępowania przedsądowego, egzekucyjnego, mediacyjnego oraz podczas procesów sądowych.

Wybór specjalizującego się w kompleksowej obsłudze prawnej firm prawnika, zapewnia niezbędne wsparcie w prowadzeniu działalności i jest skutecznym sposobem uniknięcia występowania rzutujących na pozycję oraz reputację firmy błędów, które mogą być całkowicie niezamierzone i spowodowane np. dość często zmieniającymi się przepisami.