pierwsza komunia święta
6 kwietnia 2020

Kategoria:
Inne

Podziękowania dla gości komunijnych. Jak powinny wyglądać?

Coraz większą popularnością cieszą się podziękowania dla gości komunijnych. Jest to bardzo miły gest, który urozmaici każdą imprezę tego typu. Drewniane serduszka, oryginalne opakowania w kształcie aniołków, tematyczne magnesiki, drobne słodycze w komunijnych papierkach… wybór jest naprawdę ogromny! Jak więc powinny wyglądać takie podziękowania i co jest teraz modne?

Podziękowania dla gości komunijnych – jakie mogą być?

Przyjęcie komunijne to bardzo ważne wydarzenie zarówno w życiu dziecka, jak i jego rodziny. Bardzo często po otrzymaniu sakramentu jest organizowane małe przyjęcie. Nierzadko zjeżdża się rodzina z najdalszych zakątków Polski. Goście obdarowują malucha rozmaitymi prezentami. Warto pokazać im wdzięczność za przybycie oraz wykazać się gościnnością i oryginalnością, przygotowując dla nich drobne upominki.

Największą popularnością jako podziękowania dla gości komunijnych cieszą się serduszka przeróżnego rodzaju i o dowolnych wielkościach. Szczególnie te z drewna wyglądają bardzo stylowo i gustownie. Większe serce z grawerem będzie miłym podarkiem. Napis może być dowolny – znakomicie się prezentują biblijne krótkie cytaty. Wiele osób stawia również na drobne serduszka w wersji wiszącej, na przykład z aniołkiem. Goście będą mogli je sobie zawiesić w ulubionym miejscu, są bardzo ciekawym dodatkiem dekoracyjnym.

Warto postawić też na serce z wygrawerowanym imieniem dziecka, które przystąpiło do sakramentu. Będzie ono przypominało o tej wyjątkowej uroczystości, do tego można dopisać miłe podziękowania.

Oczywiście to nie wszystkie propozycje – chętnie wybierane są też magnesy. Z biblijnymi lub typowo komunijnymi motywami, będą praktycznym gadżetem o wartości sentymentalnej. Nadruków do wyboru jest ogrom, warto więc się zgłosić do profesjonalistów, którzy wykonają tak oryginalny podarek.

Jakie jeszcze upominki dla gości komunijnych są godne polecenia?

Bardzo ładnie się prezentują kolorowe woreczki z organzy, do których trafiają figurki aniołków. Jak mówi specjalista ze sklepu PARTYGRAFIA Anita Dudek, takie podarki można położyć na stole obok nakryć dla gości lub wręczać je osobiście. Coraz więcej osób decyduje się też na ciekawe pudełeczka, w których umieszczają słodkości – w tym cukierki. Pudełeczka powinny nawiązywać do wydarzenia – mogą być w kształcie serca, a nawet hostii.

Kolejnym pomysłem jest wręczenie pamiątkowej fotografii dziecka w urokliwej ramce. Poza tym ciekawym prezencikiem są drobne dekoracje wszelkiego rodzaju. Gipsowe figurki i statuetki będą mogły ozdobić każde mieszkanie i dom.