16 września 2021

Kategoria:
Inne

Podwieszane WC. Gdzie i kiedy najlepiej się sprawdza?

Obecnie w sklepach z elementami wyposażenia łazienek znajduje się bardzo dużo rodzajów ceramiki i armatury łazienkowej oraz innych elementów wykończenia wnętrz. Jednym z popularniejszych rodzajów ceramiki łazienkowej są podwieszane miski WC. W artykule dokładnej opisujemy, w jakich wnętrzach takie miski najlepiej się sprawdzają oraz jakie są ich najważniejsze zalety.

W jakich wnętrzach najlepiej sprawdza się podwieszane WC?

Wiszące miski WC w ostatnich latach są chyba najchętniej wybierane przez klientów. Takie rozwiązanie najlepiej się sprawdza we wnętrzach, które są urządzone w nowoczesnym stylu. Dzięki podwieszanej misce WC, w łazience lub w ubikacji jest więcej miejsca na podłodze, a całość aranżacji nabiera innej, bardziej minimalistycznej estetyki. Co ważne, wiszące miski WC dostępne są w różnych wariantach, dzięki czemu łatwo można wybrać taki, który będzie dobrze pasował także np. do wanny, kabiny prysznicowej czy mebli lub zabudowy łazienkowej.

Czy zakup wiszącej miski WC zawsze jest dobrym wyborem?

To zależy głównie od tego, jaki chce się osiągnąć efekt estetyczny aranżacji wnętrza. Wisząca miska WC będzie się prezentowała nieco inaczej niż klasyczna miska stojąca, która jest zamontowana do podłoża. Przede wszystkim podczas montażu miski wiszącej stosowany jest specjalny stelaż podtynkowy, który jest całkowicie ukryty. Na zewnątrz znajduje się tylko przycisk lub panel do spuszczania wody. To sprawia, że taka ceramika łazienkowa jest bardziej dyskretna. Taki wybór pozwala również nieco zwiększyć ilość dostępnego miejsca w pomieszczeniu oraz ułatwia sprzątanie. Bez zamontowanej w podłodze miski WC dużo łatwiej jest bowiem odkurzyć lub umyć podłogę w łazience.

Na co powinno się zwracać uwagę podczas wybierania wiszącej miski WC?

Wybierając odpowiednią wiszącą miskę WC do łazienki lub ubikacji trzeba zwrócić uwagę na kilka parametrów. Więcej na ten temat opowiedział nam nasz rozmówca, doradca klientów ze sklepu internetowego z wyposażeniem łazienek Ceramed:

Decydując się na zastosowanie wiszącej miski WC nie trzeba się martwić tym, czy nasza łazienka lub ubikacja jest do tego celu wystarczająco duża. Takie miski doskonale się sprawdzają w każdym wnętrzu i na każdym metrażu. Wybierając odpowiedni model tego typu ceramiki łazienkowej, ze względu na to, że w przypadku powstania jakiejś awarii, ciężej będzie się do niej dostać, koniecznie trzeba jednak zwrócić dużą uwagę na jakość wybranej miski, a przede wszystkim na to, jaki jest w niej zastosowany stelaż podtynkowy. Powinien on się charakteryzować przede wszystkim dużą wytrzymałością i odpornością na obciążenia. Dzięki temu będzie po prostu mógł lepiej spełniać swoje funkcje i będzie mniejsze ryzyko, że ulegnie uszkodzeniu.

Wybierając idealną wiszącą miskę WC warto jest również zwrócić uwagę na to, czy będzie łatwa do utrzymania w czystości. Obecnie producenci ceramiki łazienkowej coraz częściej rezygnują z umieszczania w produkowanych miskach tradycyjnych rantów, które ciężko jest doczyścić, przez co mogą się w nich rozwijać bakterie. Żeby miska WC dobrze się prezentowała na tle innych elementów wykończenia, konieczne jest też dobre dobranie jej kształtu i koloru. Obecnie w dobrych sklepach jest wiele rodzajów takich misek, dzięki czemu nie powinno się mieć problemu z idealnym wykończeniem wnętrza.