Kancelaria adwokacka
9 sierpnia 2019

Kategoria:
Inne

Podstawowe usługi świadczone przez kancelarie adwokackie

W wielu sytuacjach życiowych skorzystanie z usług prawnika jest niezbędne. Tradycyjny zakres pracy adwokata odnosi się do problemów
z wielu dziedzin, m.in. prawa pracy, cywilnego czy karnego. Dowiedz się więcej o usługach świadczonych przez kancelarie.

Kancelarie adwokacie specjalizują się w wielu gałęziach prawa. Świadczą kompleksowe usługi, które obejmują doradztwo prawne w rozmaitych problemach. Z ich wsparcia mogą korzystać osoby fizyczne oraz firmy. Zakres pomocy jest bardzo rozległy – adwokat m.in. opracowuje strategię działania, reprezentuje interesy klienta oraz sporządza dokumentację.

Kiedy do adwokata?

Nieznajomość prawa szkodzi. Dlatego w wielu sytuacjach konfliktowych czy niejasnych zawsze warto zasięgnąć pomocy adwokata. Usługi adresowane do osób prywatnych dotyczą różnych dziedzin życia społecznego. Zanim wybierzesz konkretną ofertę, zwróć uwagę na jej specjalizację. W Kancelarii, którą prowadzi Łukasz Opaliński , uzyskasz kompleksową pomoc z różnych gałęzi prawa.

Najczęściej prowadzone sprawy dotyczą sytuacji z życia codziennego — windykacji należności, dochodzenia odszkodowań, pomocy przy zawieraniu umów i oczywiście porad prawnych. Oprócz prawa cywilnego, kancelarie zajmują się prawem karnym. Reprezentują interesy pokrzywdzonych, a także pomagają w sporządzaniu pism i wniosków. To szczególnie wymagające zadania, które wymagają wsparcia doświadczonego adwokata.

Oprócz powyższych adwokat może być niezbędny przy rozwiązywaniu problemów z zakresu prawa:

  • rolnego,
  • pracy,
  • rodzinnego,
  • gospodarczego.

Równie często wsparcie prawnika dotyczy zagadnień związanych z odzyskiwaniem nieruchomości, eksmisją oraz innymi.

Obsługa prawna firm

Kancelarie adwokackie, oprócz pomocy osobom fizycznym, świadczą usługi dla firm. Obsługa prawna w tym wypadku nie opiera się wyłącznie na działaniach doraźnych. Większość przedsiębiorstw pozostaje w stałej współpracy ze swoim prawnikiem, który zajmuje się reprezentowaniem klienta, negocjacjami, doradztwem. Najogólniej mówiąc: czynnie uczestniczy w życiu firmy. Na bieżąco śledzi zmiany w prawie pracy, a następnie pomaga
w ich interpretacji oraz wdrożeniu.

Współpraca z adwokatem, który zajmuje się kompleksową obsługą prawną firm, może przynieść profity. Jest nie tylko formą zabezpieczenia na wypadek sytuacji kryzysowych, ale też na bieżąco poprawia jakość i bezpieczeństwo prowadzenia biznesu.