19 kwietnia 2020

Kategoria:
Inne

Podstawowe rodzaje wzorników

Wzorniki są niezbędne w każdej branży, która proponuje klientom materiały lub produkty w wielu wariantach kolorystycznych. Z pewnością każdy spotkał się z wzornikami farb czy wykładzin, które ułatwiają wybór interesującego koloru lub faktury. Te akcesoria występują w różnych odmianach, a celem ich wykorzystania jest jak najlepsze zaprezentowanie próbek danego tworzywa. Jak więc widać, wzorniki mogą być przydatne w wielu branżach.

Jakie jest zastosowanie wzorników?

Wybór idealnego koloru farby do malowania ścian, okleiny na szafki czy wykładziny nie jest łatwy. Zdjęcie nie zawsze odwzorowuje naturalną barwę. Ponadto w przypadku oklein czy laminatów, duże znaczenie ma faktura materiału. Wzorniki mają na celu ułatwienie klientom poznanie oferty i wybór takiego produktu, jaki najbardziej im odpowiada. Jak wyjaśnia pracownik DANEX BIS z Bielska-Białej, rolą zestawów wzornikowych jest też grupowanie próbek materiałów w kategorie oraz ich jak najlepsza prezentacja. Wzorniki występują w różnych wariantach, które można dopasować do rodzaju eksponowanych tworzyw.

Firmy produkujące wzorniki proponują różnego typu zestawy, których zadaniem jest przedstawienie próbek materiałów w atrakcyjnej wizualnie formie, a także ułatwienie klientom ich przeglądanie. W zależności od tego, jaki rodzaj produktów oferujesz, możesz wybrać najlepiej pasujący typ wzornika.

Jakie są rodzaje wzorników?

Każdy wzornik powinien jak najlepiej prezentować zestaw próbek materiałów. Możesz zamówić różne rodzaje wzorników, które pomogą w przedstawieniu klientom dostępnych produktów.

Jednym z najpopularniejszych typów są modele listkowe, zwane również wachlarzowymi, które są poręczne i zajmują niewiele miejsca. Doskonale sprawdzą się w przypadku farb, oklein czy laminatów.

Dużą popularnością cieszą się także wzorniki książkowe oraz tablicowe, które wykorzystuje się do zaprezentowania materiałów o zróżnicowanej fakturze, takich jak farby strukturalne czy tapety. W użyciu są również wzorniki tablicowe, które można w wygodny sposób zawiesić na ścianie, aby pełniły jednocześnie funkcję reklamową.

Jeśli chcesz udostępnić klientom próbki tworzyw grubych lub wypukłych, możesz zdecydować się na wzorniki teczkowe. Są bardzo wygodne w transportowaniu, sprawdzą się więc w pracy przedstawicieli handlowych, którzy mogą je zabierać na spotkania z klientami.

Oprócz wymienionych podstawowych rodzajów, istnieje dużo innych wariantów, które możesz wybrać w przypadku nietypowych materiałów. Firmy, które produkują wzorniki przeważnie dają możliwość wykonania tego akcesorium na indywidualne zamówienie. Dzięki temu możesz dobrać parametry wzornika do rodzaju tworzyw, jakie sprzedajesz.