7 marca 2017

Kategoria:
Inne

Podstawowe narzędzia hydrauliczne

Moc hydrauliczna to jedna z najprostszych a przy tym najpotężniejszych sposobów wytwarzania dużej siły w zamkniętych przestrzeniach. Współcześnie stosowana jest na bardzo szeroką skalę, głownie jako pomoc do generowania jeszcze większej siły.

Pompy hydrauliczne

Pompą hydrauliczną nazywamy urządzenie służące do zasilania rozmaitych maszyn hydraulicznych wysokociśnieniowych, takich jak np. nakrętki, przecinaki do lin i stalowych prętów, praski oraz cylindry hydrauliczne – wymienia ekspert z Biura Techniczno-Handlowego Mechanizacja.

Cylindry hydrauliczne

Cylindry hydrauliczne określane też mianem siłowników hydraulicznych to specjalistyczne silniki hydrostatyczne o ruchu posuwistym. Cylindry należą do najważniejszych narzędzi hydraulicznych i stosowane są w wielu gałęziach  przemysłu.

Ściągacze hydrauliczne

Ściągacze hydrauliczne wykorzystuje się najczęściej do ściągania łożysk z wałów, jednak mogą służyć również do demontażu innych części, takich jak złączki, koła zębate czy śmigła. Wykorzystuje się je w rozmaitych warsztatach mechanicznych podczas pracy na silnikach mechanicznych pojazdów oraz innych maszyn, a także w górnictwie, przemyśle chemicznym i wielu innych.

Wzmacniacze momentu

Wzmacniacz momentu pozwala na zwiększenie wartości momentu obrotowego, co jest niesłychanie pomocne podczas demontażu zastanych elementów układów mechanicznych, w tym przede wszystkim bardzo mocno zabezpieczonych, a nawet zardzewiałych śrub.

Inne narzędzia z napędem hydraulicznym

Napęd hydrauliczny wykorzystuje znacznie więcej narzędzi, w tym przecinaki rur, prętów, lin oraz kabli czy nakrętek; hydrauliczne rozpieraki klinowe oraz poły taśmowe i brzeszczotowe oraz wiertarki hydrauliczne.

Narzędzia hydrauliczne są szczególnie cenione i chętnie stosowane przez przemysł ciężki. Spotkamy się z nimi zarówno w górnictwie powierzchniowym i odkrywkowym, jak również w kolejnictwie, branży maszynowej, motoryzacji, ale także w branży budowlanej, wodociągowej i w gazownictwie.