Akcesoria BHP
29 sierpnia 2019

Kategoria:
Inne

Podstawowe akcesoria BHP. Przegląd rozwiązań

Akcesoria BHP są niezbędnym wyposażeniem pracowników różnych branż. Ich zastosowanie pozwala nie tylko wywiązywać się z obowiązujących przepisów odnośnie do bezpieczeństwa i higieny pracy, ale także jest wręcz koniecznością, której nie można uniknąć. W jakie akcesoria BHP powinno się wyposażyć pracowników? Sprawdź dostępne rozwiązania i dopasuj je do indywidualnych potrzeb.

Podstawowe akcesoria BHP – odzież ochronna i robocza

Przepisy BHP wymagają odpowiedniego zabezpieczenia pracowników w czasie wykonywanych przez nich obowiązków zawodowych. Do podstawowych akcesoriów BHP zaliczana jest przede wszystkim odzież robocza oraz ochronna, dzięki którym możliwe jest komfortowe i bezpieczne dla zdrowia wykonywanie różnych prac np. w branży budowlanej oraz w zakładach produkcyjnych i w wielu dziadzinach przemysłu.

– Przestrzeganie przepisów BHP powinno być priorytetem, bo wpływa ono na zmniejszenie ryzyka uszkodzenia ciała pracownika. Zakup akcesoriów BHP jest niezbędną koniecznością, a ich wybór powinien opierać się przede wszystkim na jakości, bo to ona gwarantuje bezpieczeństwo w czasie wykonywanych czynności zawodowych – wyjaśnia ekspert hurtowni BHP ZAPAKUJEMY z Wrocławia.

Co można zaliczyć do grupy podstawowych akcesoriów BHP?

Jedną z grup akcesoriów BHP jest odzież ochronna i robocza, którą warto zakupić także w przypadku wykonywania np. prac budowlanych i remontowych we własnym domu. Możemy tutaj wyróżnić, m.in.:

  • akcesoria chroniące głowę np. hełmy, kaski, czapki ochronne i czepki,
  • akcesoria BHP chroniące oczy np. gogle i okulary ochronne,
  • akcesoria chroniące twarz np. osłony twarzy,
  • akcesoria chroniące ciało np. spodnie, bluzy i kurtki ochronne,
  • akcesoria chroniące słuch np. zatyczki przeciwhałasowe i ochronniki słuchu,
  • akcesoria chroniące nogi pracowników np. buty robocze, ochraniacze i nakolanniki,
  • akcesoria chroniące dłonie np. dopasowane do rodzaju wykonywanej pracy rękawice ochronne.

Równie ważną i często stosowaną grupą akcesoriów BHP są artykuły chroniące pracownika przed upadkiem z wysokości np. podczas wykonywania prac remontowych lub budowlanych. Wyróżniamy tutaj, m.in. szelki i linki bezpieczeństwa, zatrzaśniki, amortyzatory oraz zaczepy.

Wszystkie powyższe akcesoria BHP powinny zostać dopasowane do rodzaju pracy i wiążących się z nią niebezpieczeństw, aby mogły zapewnić maksymalne bezpieczeństwo pracowników. Kluczowa podczas wyboru sprzętu BHP jest jakość oferowanego przez sklepy wyposażenia, która pozwala zadbać o komfort pracy oraz stan zdrowia pracowników i uniknąć poważnych wypadków, zdarzających się w przypadku korzystania z akcesoriów BHP, które jedynie naśladują profesjonalną odzież roboczą i akcesoria ochronne.