19 listopada 2019

Kategoria:
Inne

Podkłady do wiązanek i wieńcy – czym się kierować przy wyborze?

Aby wieńce i wiązanki prezentowały się jak najlepiej, należy wybrać odpowiednie akcesoria uzupełniające. Do często wybieranych produktów należą podkłady. Takie elementy muszą przede wszystkim pełnić funkcję praktyczną. Ich zadaniem jest stabilizowanie wiązanek i utrzymywanie ich w pożądanym kształcie. Jak dobierać podkłady do wiązanek i wieńców? Gdzie je kupować?

Różnorodne kształty

Rynek oferuje dziś spory wybór kształtów podkładów – a wszystko po to, by dopasować się do coraz bardziej zróżnicowanych form produktów dekoracyjnych, jakimi są wieńce i wiązanki.  

Klienci mają do wyboru podkłady:

  • kształtem przypominające liść,
  • okrągłe (tzw. koło),
  • trójkątne,
  • listwowe,
  • łezkowe.

Wymienione typy stanowią jedynie reprezentatywny fragment wszystkich oferowanych przez producentów rozwiązań.  Te elementy mogą występować w różnych rozmiarach i konfiguracjach.

Kształt podkładu jest bardzo istotny, bo to od niego w głównej mierze zależy to, jak będzie się prezentować wieniec lub wiązanka. Nawet najpiękniejsze elementy ozdobne mogą bowiem stracić na okazałości przy niewłaściwie dobranej podstawie.

Pamiętaj o tym, że podkład ma stanowić dla wiązanek odpowiednie podparcie i uwidaczniać ich zamierzony już na etapie tworzenia kształt.  

Liczba otworów

Kształt to jedno, ale podkłady mają też inne parametry, na które należy zwracać uwagę. Producenci oferują modele z różną liczbą oczek. Te niewielkie otwory mogą znacząco podnosić funkcjonalność całej konstrukcji. Stelaże posiadają od 20 do 102 oczek. Standardowa oferowana liczba otworów wynosi około 30.

Liczba poziomów

Wiele wiązanek, szczególnie tych na naprawdę podniosłe okazje, ma trójwymiarową konstrukcję. Aby podkreślić ich piękno i okazałość należy zastosować odpowiednie podparcie wielopoziomowe. Na rynku spotkamy tak okazałe i solidne podkłady, jak stelaż posiadający cztery poziomy, 68 otworów i łączną długość ponad 62 cm, przy szerokości 36 cm. Taki produkt to idealna baza do stworzenia wyjątkowej kompozycji florystycznej.

Gdzie kupować wysokiej jakości podkłady?

Wbrew pozorom podkłady do wiązanek i wieńców to dość rzadko występująca na rynku grupa produktów. W wytwarzaniu takich elementów specjalizują się jednak wybrane firmy, które od lat działają w tworzeniu wysokogatunkowych podstaw oraz innych produktów z tworzyw sztucznych, np. plastikowych doniczek cmentarnych. Jak mówi nam ekspert z firmy Toma.B:

Wysoka jakość produktów to przede wszystkim odporność na czynniki mechaniczne oraz zmienne warunki temperaturowe. W procesie produkcji wykorzystuje się możliwości nowoczesnego parku maszynowego, w efekcie czego zawsze powstają wysokogatunkowe wyroby z tworzyw sztucznych.

W razie jakichkolwiek wątpliwości co do wyboru właściwego podkładu do wiązanek i wieńców doświadczeni specjaliści są w stanie nakierować klienta na właściwe rozwiązanie, oferując fachowe doradztwo i niezbędną pomoc merytoryczną.