15 lutego 2017

Kategoria:
Inne

Płytki dywanowe a aranżacja wnętrz biurowych

Wnętrze biura to wizytówka firmy. Spotkania z kontrahentami, wykonywanie obowiązków związanych z prowadzeniem firmy, obsługa klienta – to wszystko powinno odbywać się w przyjaznej, ale i odpowiednio urządzonej scenerii, która podkreśli profesjonalizm, ale nie przytłoczy. Poza tym, w biurze często jest ruch jak w ulu, więc powinno być ono urządzone w taki sposób, aby łatwo można było utrzymać wnętrze w czystości. Jednym z niemal obowiązkowych elementów są w tym przypadku płytki dywanowe.

Dlaczego płytki dywanowe?

Płytki dywanowe to wykładzina podzielona na fragmenty, najczęściej kwadraty, z których możemy układać dowolne aranżacje. Jest to najczęściej kilka warstw materiału ułożonych, a wręcz wtopionych w specjalny podkład. Dzięki takiemu przygotowaniu, wykładzina jest bardzo trwała, świetnie też tłumi dźwięki, co jest szczególnie istotne w biurach, w których używamy głośnego sprzętu stojącego na podłodze, np. ksero.

Cena a jakość

Jest to rozwiązanie droższe od tradycyjnej wykładziny, jednak inwestycja zdecydowanie się zwraca. Płytki dywanowe są trwalsze i służą nam znacznie dłużej, nawet gdy SA dość silnie eksploatowane, np. w biurze. Jeśli nawet dojdzie do uszkodzenia lub zaplamienia fragmentu wykładziny, nie musimy, jak w przypadku rolki, wymieniać całej, a tylko jej fragment> i tu fakt, że wykładzina została ułożona z kwadratowych fragmentów znacznie ułatwia sprawę – wystarczy wymienić zniszczony fragment bez konieczności ściągania całej wykładziny.

Dobry pomysł na zmianę

Jeśli nasze biuro wymaga odświeżenia, warto rozejrzeć się właśnie za płytkami dywanowymi. Są bardzo estetyczne (możemy dowolnie mieszać wzory) i z pewnością wniosą powiew świeżości do przestrzeni, w której pracujemy. Samą instalację płytek oraz demontaż starej podłogi możemy zlecić specjalistom, np. firma Robin Robert Król.