5 czerwca 2017

Kategoria:
Inne

Jakie perspektywy zawodowe otwierają kursy administracyjno-biurowe

W obecnych czasach pracodawcy niezwykle cenią sobie dodatkowe umiejętności i wiedzę potencjalnych pracowników. Pośród najczęściej poszukiwanych umiejętności jest znajomość języków obcych, prawo jazdy kat. B i wartościowe certyfikaty. Warto zatem odbyć kursy czy też szkolenia, które urozmaicą nasze CV i pozwolą nam nabrać praktycznych umiejętności. Czy kursy administracyjno-biurowe spełniają te warunki? 

Czego uczy kurs administracyjno-biurowy

Kursy administracyjno-biurowe kierowane są do szerokiego grona absolwentów czy też osób czynnych zawodowo. Taki kurs ma na celu rozwinąć samodzielność pracownika biurowego, która jest niezwykle istotna i wymagana przez pracodawców. Uczestnik kursu ma możliwość aby między innymi:

  • nauczyć się prowadzić korespondencję firmową,
  • poznać zasady archiwizacji dokumentów,
  • poznać wskazówki efektywnego przeprowadzania rozmów z klientami czy też partnerami,
  • nauczyć się obsługi urządzeń, które znajdują się w każdym biurze, np.: faks, ksero itp.,
  • nauczyć się współpracować w grupie,
  • rozwinąć kompetencje miękkie i komunikatywność,
  • pojąć umiejętność organizacji własnej pracy i jej ergonomii.

Umiejętności miękkie

Kursy administracyjno-biurowe pomogą nam odnaleźć się w rzeczywistym miejscu pracy i rozwinąć umiejętności, o których naukę trudno w szkole czy na uniwersytecie. Szkolenie tego typu stanowi dobrą podstawę do dalszego rozwoju i podjęcia nauki programów komputerowych. Przekazywana wiedza oparta jest na doświadczeniu certyfikowanych szkoleniowców, którzy program kursu oparli na własnych refleksjach i spostrzeżeniach z różnych firm i korporacji. Elementy szkolenia są na tyle urozmaicone, że pozyskana wiedza może okazać się pomocna w różnych sytuacjach, jakie mogą nas spotkać w życiu zawodowym. Z pewnością pozycja kursu administracyjno-biurowego w sekcji umiejętności w CV wyróżnia nasz życiorys spośród pozostałych, jednak pozyskana w ten sposób wiedza jest na tyle uniwersalna, że będzie ona przydatna na różnych stanowiskach i szczeblach kariery – niekoniecznie związanych bezpośrednio z pracą w biurze. Ponadto, szkolenia odbyte przez kandydata są dla pracodawcy jasnym sygnałem, że jest to osoba otwarta i mobilna, która poszukuje nowych wyzwań i chce rozwijać się zawodowo. Dlatego warto zainteresować się tego typu kursami – prowadzi je przykładowo Zakład Doskonalenia Zawodowego w Łodzi.