firma pogrzebowa
5 stycznia 2016

Kategoria:
Inne

Pełna organizacja pochówku, czyli czym powinna się charakteryzować dobra firma pogrzebowa?

W życiu każdego człowieka przychodzi moment, gdy musi skorzystać z usług firmy pogrzebowej. Na co dzień wzbudzająca smutek, tęsknotę za bliskimi czy nawet strach, w tak trudnej dla nas chwili stanowi nieocenioną pomoc, a nawet wsparcie. Ważne jest jednak, aby wybrać odpowiednią firmę, która okaże nam pełne zrozumienie, a osobie zmarłej należny szacunek w tej ostatniej drodze.

Dobra firma pogrzebowa powinna zapewnić nam pełną organizację pochówku. Dlatego też w pierwszej kolejności powinniśmy przeprowadzić rozeznanie ofert poszczególnych firm pogrzebowych. Najwięcej informacji uzyskamy z internetu. Dzięki niemu zyskujemy możliwość zapoznania się ze wszystkimi świadczeniami różnych firm, które mają swoje siedziby w naszej okolicy. Dzięki wykorzystaniu internetu można w szybki sposób porównać i wybrać odpowiedni zakład pogrzebowy.

Cennym źródłem informacji może być także opinia innych ludzi, którzy już korzystali z usług zakładu pogrzebowego i mogą pomóc w podjęciu decyzji.

Bardzo ważna, decydująca o wyborze firmy, jest pierwsza osobiście przeprowadzona rozmowa na temat pogrzebu. Na pewno będzie ona trudna i przykra, ale jest niezbędna. Mimo przeżywanej tragedii trzeba określić nasze oczekiwania oraz poznać propozycję zakładu dotyczącą pochówku.

Świadczenie usług pogrzebowych wymaga od właściciela zakładu i jego pracowników wysokiej kultury osobistej, a także umiejętności wczucia się w sytuację drugiej osoby. Organizowanie pogrzebów nie należy do prostych czynności i jest bardzo odpowiedzialnym zajęciem.

Pracownik firmy pogrzebowej powinien posiadać niezbędną wiedzę i umiejętności, dzięki którym dostosuje się on do każdej sytuacji. Najważniejsze, aby załoga firmy pogrzebowej wykazywała zwykłą ludzką życzliwość i chęć pomocy żałobnikom.

Dobry zakład pogrzebowy, jak np. Anubis z Wrocławia, jest w stanie spełnić każde wymaganie zleceniodawcy, poczynając od przygotowania trumny, przez organizację stypy, a na opiece nad grobem zmarłego kończąc.

W trakcie rozmowy z pracownikami firmy pogrzebowej ważne jest także ustalenie daty i godziny pogrzebu lub kremacji. W tym drugim przypadku należy się dowiedzieć, czy wybrana firma posiada w swojej ofercie taką usługę. Należy także dokonać wyboru cmentarza i dokładnego miejsca złożenia zmarłego. Wybierając trumnę, należy zwrócić uwagę na jej jakość, wygląd, a przede wszystkim koszt.

Wiele firm pogrzebowych nadal ogranicza zakres swoich usług jedynie do transportu ciała zmarłego. Jednak coraz więcej zakładów proponuje kompleksowe świadczenie usług funeralnych.

Dobra firma pogrzebowa, jak np. Anubis, oferuje pełną organizację pochówku, w zakres której wchodzi:

  • pośrednictwo przy uzyskaniu aktu zgonu,
  • ustalanie terminu pochówku na cmentarzu,
  • uregulowanie opłat na cmentarzach w imieniu rodziny zmarłego,
  • przygotowanie zmarłego do ceremonii,
  • pożegnanie zmarłego przed wykonaniem kremacji,
  • przeprowadzenie kremacji,
  • wszystkie czynności związane ze złożeniem ciała zmarłego w miejscu pochówku,
  • przeprowadzenie wszystkich formalności związanych z uzyskaniem przez rodzinę zmarłego zasiłku pogrzebowego.

Taka firma jest godna uwagi, ponieważ wiadomo, że w chwili śmierci bliskiej osoby, nikt nie ma głowy do załatwiania różnych formalności. W takich momentach wolimy zlecić wszystko osobom, które profesjonalnie się tym zajmą.