6 grudnia 2018

Kategoria:
Inne

Peeling medyczny a kosmetyczny

Regularne peelingowanie skóry czyni ją bardziej oczyszczoną i przygotowuje ją do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych. Najprostsze peelingi można stosować w domu, jednak o wiele bardziej skuteczne są te wykonywane w specjalistycznych gabinetach. Wybierać można między peelingami medycznymi a kosmetycznymi. Wyjaśniamy, czym się od siebie różnią.

Czym jest peeling?

Nazwa „peeling” pochodzi od angielskiego słowa „peel” znaczącego „złuszczać, zedrzeć, obrać”. Określa się nią zabieg, dzięki któremu dochodzi do złuszczania naskórka. Dzieje się to na różnych poziomach, w zależności od rodzaju stosowanego preparatu i intensywności zabiegu (dostosowuje się go zawsze do stanu skóry). Peelingi są skuteczną metodą minimalizowania defektów kosmetycznych i walki ze starzeniem się skóry.

Peelingi stosuje się w leczeniu skóry łojotokowej, trądzikowej, ze zmianami potrądzikowymi oraz przy zaburzeniach rogowacenia. Takie zabiegi mogą też służyć poprawieniu stanu i wyglądu skóry, regeneracji skóry starzejącej się oraz zwiększeniu elastyczności, jędrności i napięcia. Ponadto, peeling może przyczynić się spłycenia drobnych zmarszczek – wymienia ekspert reprezentujący salon SofiBeauty.

Peeling medyczny

Peeling medyczny to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów spośród wszystkich przeprowadzanych w gabinetach dermatologii estetycznej. Ma on za zadanie kontrolowane niszczenie zmian chorobowych lub wad kosmetycznych, które znajdują się w naskórku lub jednocześnie w naskórku i skórze właściwej. W przeciwieństwie do tradycyjnego, domowego peelingu, daje możliwość rozprawienia się z prawie wszystkimi problemami skórnymi.

Peeling medyczny można przeprowadzać na wszystkich częściach ciała. To, jaki konkretnie zostanie zastosowany zależy od problemu, wieku i typu skóry. Tego typu peelingi charakteryzują się większym stężeniem preparatu, którego ilość ustala lekarz.

Bardzo skutecznym peelingiem medycznym jest peeling Ferulac Peel Plus, oparty o nanotechnologię. Jest najlepszą, nieinwazyjną metodą walki z niedoskonałościami skóry.

Peeling kosmetyczny

Takie peelingi wykonuje się z wykorzystaniem preparatów o słabszym działaniu, które mają za zadanie poprawę ogólnego wyglądu skóry i jej kolorytu. Ponadto, usuwają drobne zmarszczki i dodają blasku, a jednocześnie skutecznie przeciwdziałają starzeniu się skóry.

Do najbardziej popularnych peelingów kosmetycznych należą tzw. peelingi chemiczne, które polegają na nałożeniu na skórę odpowiednio dobranej mieszaniny związków chemicznych o określonym stężeniu. Te substancje przenikają w głąb skóry i wpływają na przebudowę kolagenu oraz elastyny, czyli podporowych czynników skóry. Seria takich peelingów doskonale wpływa na odnowę skóry i naskórka oraz likwiduje oznaki starzenia się skóry.

Innym rodzajem peelingów kosmetycznych są peelingi enzymatyczne, których działanie opiera się na enzymach pozyskanych z roślin. Takie peelingi usuwają mieszaninę łoju i płytki rogowej naskórka. Nakłada się je na skórę pędzelkiem i dba o to, by pozostały przez cały czas wilgotne. Peeling enzymatyczny polecany jest dla cery suchej i wrażliwej, ze względu na jego delikatne działanie, które nie drażni skóry.