Outsourcing, nadzór zewnętrzy, służba bhp spoza zakładu pracy
20 grudnia 2017

Kategoria:
Inne

Outsourcing, nadzór zewnętrzy, służba bhp spoza zakładu pracy – co zyskujesz jako Pracodawca?

Obniżenie kosztów działalności

To właśnie ze względów finansowych wielu przedsiębiorców decyduje się na przeniesienie wielu procesów biznesowych poza firmę. Outsourcing BHP wiąże się z dużo mniejszymi nakładami finansowymi, niż utworzenie własnego, wewnętrznego działu specjalistów, nie jesteśmy bowiem obarczenie kosztami zatrudnienia pracownika, w które wchodzi jego pensja, ubezpieczenie czy choćby zakup sprzętu – płacimy wyłącznie za wykonanie konkretnej usługi.

Profesjonalne szkolenia w pełnym zakresie

Zadanie specjalistów od BHP jest między innymi prowadzenie szkoleń pracowniczych:

W trakcie naszych szkoleń pracownicy uczą się między innymi prawidłowo korzystać z odzieży oraz sprzętu ochronnego, wykorzystywanego do wykonywania obowiązków służbowych, a także zapoznając się z oceną ryzyka zawodowego, poznają zasady udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej oraz używają podręcznego sprzętu gaśniczego.” – mówi przedstawiciel firmy E-behapowiecSwoim klientom oferujemy kursy BHP online, a także szkolenia dla pracowników odpowiedzialnych za udzielanie pierwszej pomocy oraz przeprowadzanie ewakuacji.

Ocena zagrożeń

W ramach współpracy z firmami specjalizującymi się w świadczeniu usług z zakresu BHP jako przedsiębiorstwo możemy liczyć na profesjonalną ocenę zagrożeń w zakładzie pracy oraz związanych bezpośrednio z wykonywanymi obowiązkami na danych stanowiskach. Ocenie towarzyszy sporządzenie szczegółowych analiz oraz sporządzenie dokumentacji BHP – w tym również instrukcji stanowiskowych oraz dokumentacji wypadków przy pracy.

Reprezentacja przed organami kontrolnymi

Firmy specjalizujące się w przygotowaniu zaplecza BHP dla pracodawcy zobowiązują się tym samym do reprezentowania swoich klientów przed różnego rodzaju państwowymi instytucjami, upoważnionymi dla prowadzenia kontroli na terenie zakładu pracy. Do instytucji tych należy między innymi Państwowa Inspekcja Sanitarna, Państwowa Inspekcja Pracy oraz Państwowa Straż Pożarna. Dzięki temu zyskujemy pełną gwarancję, że nasza firma w pełni spełnia wymogi bezpieczeństwa i higieny pracy.