kurs-bhp
31 lipca 2018

Kategoria:
Inne

Outsourcing BHP. Dlaczego warto zaufać specjalistom z zewnątrz?

Każdy pracodawca ma obowiązek zapewnić bezpieczeństwo swoim pracownikom. Zobowiązują go do tego przepisy. Jednym z podstawowych elementów działań związanych z bezpieczeństwem w miejscu pracy są kury BHP. Każdy pracownik musi przejść przez takie szkolenie. Samodzielne prowadzenie takich kursów wymagałoby od nas właściwego wykształcenia i sporo czasu. Dlatego zdecydowanie lepiej jest przekazać związane z tym obowiązki dobrej firmie zewnętrznej.

Co warto wiedzieć o outsourcingu?

Zanim przejdziemy do spraw związanych z BHP, skupmy się najpierw na samym pojęciu outsourcingu. To coraz powszechniejszy model prowadzenia firmy, który polega na zlecaniu innym podmiotom gospodarczym części obowiązków związanych z naszą działalnością. Dzięki temu możemy korzystać z usług specjalistów, nie zatrudniając ich u siebie, czyli ograniczając w ten sposób koszty. Sprawy związane z BHP wymagają eksperckiej wiedzy, dlatego przekazanie ich  wykonania firmie zewnętrznej to dobry pomysł. Kursy BHP poprowadzi dla nas na przykład specjalizująca się w tej branży firma Avis.

Zalety korzystania z pomocy ekspertów

Outsourcing usług związanych z Bezpieczeństwem i Higieną Pracy, oraz Ochroną Przeciwpożarową, to dobry pomysł, ponieważ gwarantuje on nam – jako właścicielom przedsiębiorstwa większy spokój i pewność, że sprawy tak ważne jak bezpieczeństwo naszych pracowników, są w rękach prawdziwych ekspertów. To też kwestia spokoju podczas ewentualnych kontroli – kiedy prowadzeniem kursów BHP zajmują się u nas fachowcy z doświadczeniem, możemy mieć pewność, że wszystkie kontrole będą u nas przebiegać bez żadnych problemów.  To jednak nie wszystko – duże znaczenie dla naszego przedsiębiorstwa, zwłaszcza, kiedy prowadzimy małą firmę, będzie też zmniejszenie kosztów przeznaczanych na BHP.

Angażując firmę zewnętrzną, zyskujemy usługi na lepszym poziomie, inwestując w to mniej pieniędzy – nie musimy utrzymywać specjalnego stanowiska dla pracownika, który będzie się zajmować BHP dla nas. Takiej firmie płacimy tylko za wykonane usługi. Takie usługi to nie tylko samo prowadzenie szkoleń, ale tez stała obsługa naszej firmy, polegająca na regularnej analizie stanu bezpieczeństwa i higieny pracy w naszym przedsiębiorstwie. Tacy fachowcy udzielą nam wielu profesjonalnych porad, rozwieją nasze wątpliwości dotyczące aktualnych przepisów i zadbają o to, by nasza firma spełniała wszystkie prawne wymogi związane z bezpieczeństwem. Możemy też liczyć na opracowanie ocen ryzyka i instrukcje BHP dotyczące poszczególnych stanowisk pracy.