6 lutego 2018

Kategoria:
Inne

Otwierasz nowy punkt usługowy? To musisz wiedzieć!
5 (100%) / 1 głosów

Otwierasz nowy punkt usługowy? To musisz wiedzieć!

Chyba każdy pracujący na etacie człowiek miał chociaż raz w życiu przemyślenia, że nie ma to jak „być na swoim”. Własny biznes to brak szefa nad głową, możliwość realizacji własnych pomysłów i nieograniczone możliwości rozwinięcia skrzydeł. Część ludzi odważa się na rzucenie bezpiecznego etatu i w końcu otwiera własną działalność. Aby to zrobić, często muszą wynająć jakiś lokal usługowy i wyremontować go zgodnie ze swoimi potrzebami. Jak się do tego zabrać?

Remont

Przeważnie remont lokalu wymaga przeprowadzenia w nim gruntownych zmian. To nie raz wiąże się z wyburzaniem ścian, stawianiem nowych, zrywaniem płyt karton-gips i ogromem innych prac. Te z kolei skutkują niezliczoną ilością różnego rodzaju odpadów poremontowych. Nie raz mają one dużą wagę lub rozmiary i nie wiadomo, jak się ich pozbyć. Dlatego też, gdy rozpoczniemy prace remontowe, powinniśmy zamówić kontenery na odpady budowlane. Do ich usuwa się wszystkie nietypowe śmieci. Do kontener mogą trafić zarówno resztki płyt karton-gips, jak i resztki farb czy lakierów. Możemy wyrzucić tam też szkło, stare meble oraz gruz. Gdy kontener zapełni się, wystarczy zadzwonić do firmy, która nam go podstawiła, by zabrała go, a w razie potrzeby podstawiła nowy. Dzięki takiemu działaniu nie zagracamy i brudzimy okolic lokalu podczas remontu i nie podpadamy sąsiadom, zanim jeszcze rozpoczniemy swoją działalność. Zdarza się, że usługodawcy z okolicznych lokali pytają, czy mogą dorzucić do naszego kontenera od dawna nieużywane krzesło czy stare lustro. W ten niestandardowy sposób można więc poznać sąsiadów!

Wywóz śmieci

Jeśli otwieramy działalność w wynajętym domu, lub innym miejscu, w którym nie ma osiedlowe śmietnika i sami będziemy odpowiedzialni za wywóz nieczystości, przede wszystkim zorientujmy się, jak wygląda harmonogram wywozu odpadów. Wtedy będziemy mogli gospodarować odpadami tak, by ukrywać nieestetycznie wyglądające śmieci w dni, w które nie przyjedzie po nie śmieciarka.