8 marca 2019

Kategoria:
Inne

Organizacja przeprowadzki. O czym warto pamiętać?

Zastanawiasz się, jak zorganizować sprawną przeprowadzkę? Niezależnie od tego, czy przenosimy biuro, czy zmieniamy mieszkanie, przeprowadzka zawsze kojarzy nam się ze stresem, bałaganem i zmęczeniem. Ale to wcale nie musi tak wyglądać! W naszym artykule zawarliśmy kilka kluczowych zasad, o których powinniśmy pamiętać, kiedy organizujemy przeprowadzkę. Przekonaj się, jak bez zbędnego zamieszania przenieść dobytek swojego życia.

Wynajmij firmę przeprowadzkową

Pierwsza najważniejsza zasada brzmi: „Nie organizuj przeprowadzki samodzielnie”. Już dawno minęły czasy, kiedy musiałeś zrobić wszystko na własną rękę. Dzisiaj to zadanie można zlecić firmom przeprowadzkowym, które:
  • pakują mienie,
  • transportują meble i antyki,
  • przewożą sprzęt RTV i AGD,
  • transportują pianina, fortepiany i kasy pancerne,
a wszystko to zgodnie z zasadami etycznymi i biznesowymi oraz na czas. Jedną z takich firm jest firma Jaca-Trans, już od 10 lat świadcząca usługi związane z przeprowadzką osób prywatnych i firm. Realizuje zlecenia na terenie całej Polski i krajów należących do Unii Europejskiej. Gwarantuje usługi na najwyższym poziomie i starannie zabezpiecza przewożone mienie. Z nią przeprowadzka będzie dużo łatwiejsza!

Spakuj osobiste i wartościowe przedmioty

Jaka jest druga zasada? Spakuj osobiste i wartościowe przedmioty, również ważne dokumenty. Takie rzeczy łatwo jest zapodziać, a jeśli przewieziemy je jako pierwsze, będą bezpiecznie czekać na rozpakowanie. Nie będziemy się martwić, że gdzieś zagubiliśmy paszporty całej rodziny (a wakacje blisko!) albo nie możemy znaleźć sygnetu pradziadka. Lepiej zawczasu wszystko uporządkować, resztę pozostawiając firmie przeprowadzkowej.
Warto w międzyczasie dokonać selekcji niepotrzebnych szpargałów. Po co przewozić przedmioty, których od dawna nie używamy? Zastanów się, co możesz sprzedać/oddać/wyrzucić, aby nie ciągnąć za sobą zbytecznych rupieci.

Pozwól działać pracownikom firmy przeprowadzkowej

Kiedy już ogarniesz osobiste przedmioty, ustal z firmą przeprowadzkową termin przeprowadzki. Możesz to zrobić w trakcie bezpośredniego spotkania lub przez telefon. Omów wszystkie szczegóły, aby przeprowadzka przebiegała bez nerwów i trudności. O nic się nie martw. Wykwalifikowany personel dostarczy całe twoje mienie pod wskazany adres. Sam się zdziwisz, jak prosta i szybka okazała się organizacja przeprowadzki!
Teraz pozostaje ci tylko jedno – cieszenie się nowym lokum. Oczywiście największą radość poczujesz, kiedy wszystko stanie na nowym miejscu. Ale najgorsze masz za sobą – teraz będzie już z górki.