imprezy-integracyjne
3 sierpnia 2018

Kategoria:
Inne

Organizacja imprezy integracyjnej

Każdy dobry pracodawca wie, że niewielki, ale zgrany zespół potrafi zdziałać znacznie więcej, niż ludzie, którzy nie potrafią znaleźć wspólnego języka. Dlatego impreza integracyjna, podczas której pracownicy będą mogli lepiej poznać się od prywatnej strony powinna być traktowana nie jako zwykła zabawa, ale poważna inwestycja w rozwój firmy. Kluczem jest prawidłowa organizacji – tylko wtedy możemy mieć pewność, że impreza przyniesie korzystny skutek.

Przede wszystkim – nic na siłę!

Prawdziwą zmorą pracowników są imprezy integracyjne, w których muszą wziąć udział – szczególnie jeśli odbywają się one w godzinach pracy, w środku tygodnia. Skutek jaki osiągniemy poprzez zmuszanie pracowników do udziału w takiej zabawie będzie odwrotny do zamierzonego – niesmak, niezadowolenie pracowników i ich demotywację. Drugim błędem często powtarzanym przez pracodawców jest organizowanie imprez, które nie są atrakcyjne dla pracowników. Wspólne wyjście do pobliskiego pubu to plan, który prawie na pewno nie przyniesie firmie żadnych korzyści – impreza integracyjna powinna być wydarzeniem, które pozostawi w pamięci pracowników miły ślad. Inwestując w wyjazd z dobrymi warunkami i ciekawymi atrakcjami sprawimy, że w oczach podwładnych staniemy się pracodawcą, dla którego warto pracować.

Kiedy ma się odbyć impreza?

Skoro już wiemy, jakich błędów należy się ustrzegać, możemy przystąpić do planowania imprezy integracyjnej. W pierwszej kolejności należy ustalić termin. Nie ogłaszajmy imprezy tydzień wcześniej – nasi pracownicy mają również życie prywatne i nieoczekiwana zmiana w terminarzu może być dla nich problemem. Pamiętajmy również, by nie organizować imprezy w najbardziej intensywnym okresie pracy.

Gdzie ma się odbyć impreza?

Po wybrany optymalnego terminu imprezy możemy przystąpić do wyboru miejsca, gdzie ma odbyć się impreza. Dużą popularnością cieszą się obecnie eventy wyjazdowe, np. weekendy spędzone w górach bądź nad morzem. Dlaczego warto zdecydować na takie rozwiązanie?

Z naszego wieloletniego doświadczenia wynika, że pracownicy cenią sobie dalsze wyjazdy ze względu na panującą w ich trakcie atmosferę – mówi przedstawiciel pensjonatu Borowy Dwór – Wyjazd poza miejsce zamieszkania i pracy kojarzy się z wypoczynkiem, uczestnicy imprezy stają się wtedy bardziej odprężeni, otwarci, a czas spędzony ze współpracownikami mija im po prostu przyjemniej.

Atrakcje

Dobra impreza integracyjna nie może się obejść bez atrakcji – zwykłe przyjęcia pełne alkoholu i jedzenia już nie są interesujące dla pracowników. Dużo ciekawszym, dostarczającym więcej rozrywki rozwiązaniem będzie organizacja zawodów sportowych, paintball, wyścigi gokartów. Oczywiście zakres dostępnych rozrywek zależeć będzie od tego, gdzie wyjeżdżamy, dlatego warto wziąć tę kwestię pod uwagę przy wyborze miejsca.