dzieci w przedszkolu katolickim
7 marca 2020

Kategoria:
Inne

Oferta edukacyjna w katolickim przedszkolu

Każdemu rodzicowi zależy na tym, by od najmłodszych lat zapewnić swojemu dziecku prawidłowy rozwój poprzez wysokiej jakości zajęcia edukacyjne dostosowane do jego wieku, które będą prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę. Jeśli bliskie Ci są idee wychowania dziecka w duchu chrześcijańskim, dobrym pomysłem może okazać się zapisanie pociechy do przedszkola katolickiego.

Przedszkole to nie tylko instytucja, w której Twoje dziecko przyjemnie spędza czas i jest otoczone opieką w ciągu dnia, ale także miejsce, w którym może rozwijać swoje pasje, zainteresowania i zdolności. Dlatego warto zwrócić uwagę na wybór odpowiedniego miejsca, które w najwyższym stopniu będzie dbało o wszechstronną edukację poprzez zabawę. Ważne jest także to, by sposób prowadzenie zajęć był zgodny z wyznawanymi przez Ciebie zasadami czy ideami. Przedszkola katolickie proponują bogatą ofertę zajęć podstawowych i dodatkowych, dlatego warto wziąć pod uwagę zapisanie dziecka właśnie do takiej placówki.

Zajęcia podstawowe

Głównym zadaniem przedszkola jest zapewnienie dzieciom opieki podczas pobytu w instytucji oraz prowadzenie zajęć edukacyjnych, a także organizowanie właściwie dobranych do wieku dzieci zabaw. W przedszkolach katolickich, takich jak Przedszkole “Promyk” w Warszawie, w ofercie edukacyjnej zajęć podstawowych znajdziesz, między innymi, języki obce. Najczęściej jest to nauka języka angielskiego prowadzona kilka razy w tygodniu. Edukacja poprzez zabawę, rozpoczęta w tak młodym wieku, może dać solidne podstawy do kontynuowania jej w ramach programu szkoły podstawowej i ułatwić kilkulatkowi rozpoczęcie nauki szkolnej.

Oprócz lekcji języka obcego przedszkola katolickie przeważnie prowadzą także katechezę, zajęcia prezentujące opowieści biblijne dostosowane do możliwości poznawczych przedszkolaków oraz wprowadzenie muzyczne, takie jak rytmika czy chór. Popularna jest także arteterapia, czyli zachęcanie dzieci do kreatywności poprzez tworzenie prac plastycznych w różnych technikach.

Zajęcia dodatkowe

Oprócz zajęć podstawowych przedszkola proponują dodatkowe aktywności, w których dzieci mogą wziąć udział zgodnie z życzeniem rodziców. Oferta edukacyjna przedszkola katolickiego jest zróżnicowana i zależy od profilu działalności oraz możliwości logistycznych i kadrowych danej placówki. Przeważnie wśród dodatkowych zajęć można znaleźć naukę pływania, grania na wybranym instrumencie czy gimnastykę korekcyjną.

Przedszkola proponują także naukę udzielania pierwszej pomocy dla małych dzieci, zajęcia związane z sensoryką, czyli poznawaniem swoich zmysłów, wybrane zajęcia sportowe, takie jak mini tenis, i wiele innych. Aby poznać szczegółową ofertę danej instytucji, warto skontaktować się z nią osobiście.