odkurzacz przemysłowy
18 grudnia 2020

Kategoria:
Inne

Odkurzanie w warsztacie. Jak pozbyć się pyłów i zabrudzeń?

Warsztat to dla wielu osób miejsce szczególne. Dobre wyposażenie, wygodne narzędzia i ład na półkach to jednak nie wszystko. Ważne jest również zachowanie właściwych standardów higieny. Bez względu czy jest to miejsce pracy, czy realizowania swojego hobby wymaga utrzymywania go w należytym porządku i czystości. Jednym z zabiegów ułatwiających sprzątanie jest odkurzanie. Przeczytaj, jak najłatwiej pozbyć się pyłów i zabrudzeń w warsztacie.

Jak zadać o porządek w warsztacie?

Prowadzenie warsztatu to nie tylko wykonywanie prac i zadań, ale również dbanie o stanowisko pracy i utrzymywanie porządku w pomieszczeniach. Zaniedbanie porządku nie tylko skutkuje pogorszeniem się warunków pracy, ale również może wpłynąć na bezpieczeństwo. Zasady BHP zmuszają właścicieli firm do utrzymywania miejsc pracy w stanie niezagrażającym zdrowiu pracowników.

W większości warsztatów, bez względu na specjalizację, dużym zagrożeniem dla zdrowia ludzi jest kurz. Zbiera się on na wszystkich powierzchniach, a jego usuwanie jest kłopotliwe i czasochłonne. Chyba że dysponuje się specjalistycznymi odkurzaczami warsztatowymi.

Jaki odkurzacz warsztatowy wybrać?

Odkurzacz warsztatowy to rodzaj odkurzacza przemysłowego. Jego możliwości techniczne i użytkowe pozwalają  na utrzymywanie czystości i porządku w miejscu pracy. Doskonale radzą sobie z odkurzeniem różnych powierzchni, a dzięki pracy na mokro, również z ich czyszczeniem z zabrudzeń.

Najważniejszym parametrem odkurzacza, na który należy zwrócić uwagę przy jego wyborze, jest moc oraz przepływ powietrza mierzony w litrach na minutę. Im jest on większy, tym urządzenie jest mocniejsze, a to wpływa na wydajność i efektywność odkurzania i czyszczenia. Warto zainwestować w urządzenie z funkcją pracy na mokro. Pozwoli ona na usuwanie różnego rodzaju zabrudzeń i zanieczyszczeń z powierzchni płaskich. Możliwość szybkiego i łatwego oczyszczania filtrów sprawia, że sprzęt jest zawsze gotowy do pracy. Nowoczesna i wytrzymała budowa oraz ergonomicznie zaprojektowany osprzęt i specjalistyczne końcówki umożliwiają szybkie i niekłopotliwe sprzątanie. Istotną zaletą odkurzaczy warsztatowych jest duża pojemność worka filtrującego i zbiornika. Warto też zwrócić uwagę na masę odkurzacza oraz jego mobilność, czy ma odpowiednie uchwyty transportowe i dobrze funkcjonujące kółka.

 Skuteczne odkurzenie i czyszczenie

Odkurzacze przemysłowe – według opinii przedstawiciela handlowego firmy Sumax, która zajmuje się dystrybucją elektronarzędzi – to wydajne urządzenia, które doskonale sprawdzają się nie tylko w warsztatach, ale również w garażach i domach. Są mocniejsze od odkurzaczy domowych, a funkcja pracy na mokro w dużym stopniu poszerza ich zastosowania. Odkurzanie tego typu urządzeniami jest dużo bardziej wydajne, dlatego można je z dużym powodzeniem stosować w halach produkcyjnych, w magazynach, w stolarniach, a nawet na budowie”.

Odpowiednio dobrany do potrzeb odkurzacz z łatwością poradzi sobie z usuwaniem wszelkiego rodzaju pyłów i kurzu. Jest również w stanie uporać się z innymi odpadami i nietypowymi śmieciami. Sprawdza się podczas sprzątania odpadów drewnianych, elementów metalowych, resztek smarów i olejów.

Dobry i wydajny odkurzacz przemysłowy powinien być na wyposażeniu każdego warsztatu i miejsca pracy. Szeroka oferta firm zajmujących się sprzedażą wyposażenia warsztatów i zakładów przemysłowych umożliwia wybór najlepiej dopasowanego odkurzacza do konkretnych potrzeb. Dodatkowe akcesoria, odpowiednie przejściówki, końcówki i przedłużki zwiększają możliwości odkurzaczy. Warto więc zainwestować w urządzenie, które pozwoli na łatwe utrzymywanie porządku w warsztacie.