szafa zabezpieczająca gaśnice
25 kwietnia 2020

Kategoria:
Inne

Nowy wymiar bezpieczeństwa 2020

Niewidzialny wróg – wirus zdominował wszystkie dotychczasowe zagrożenia. Pożar, terroryzm, kataklizm, powódź, skażenie środowiska – nadal są aktualne, ale to wirus spowodował strach przed bezpośrednim zagrożeniem w skali globalnej.

Kompleksowe rozwiązania na wypadek zagrożenia

Firma Fireshop.pl opracowała rozwiązania kompleksowego miejscowego zabezpieczenia na wypadek zdarzenia zagrażającego zdrowiu i życiu człowieka. Wszyscy znamy już stosowane zabezpieczenia np. gaśnice, apteczki, zestawy sorbentowe. Teraz dołączają do nich środki ochrony biologicznej i dezynfekcji.

Tworzona jest nowa generacja zabezpieczania człowieka, a wszystkie potrzebne i możliwe zabezpieczenia powinny być łączone w jeden pakiet dostosowany do możliwych zagrożeń przewidywanych na podstawie oceny ryzyka miejscowego lub miejsca pracy. W celu realizacji tego zadania tworzone są zestawy zabezpieczeń. Dla zabezpieczenia zgromadzonych środków stosowane są szafki wykonane w 100% z tworzywa. Na bazie profesjonalnej szafki zabezpieczającej powstają zestawy bezpieczeństwa stacjonarne do powieszenia na ścianę. W przypadku większych odległości np. w halach produkcyjnych, magazynach sprawdzą się zestawy mobilne na specjalnym wózku montażowym. Przykładem jest rozwiązanie powstałe po pożarze kina w Rosji oraz po śmiertelnym wypadku w zabawie zwanej escape room. Dla sieci kin stworzona została szafa bezpieczeństwa na wypadek zarządzania paniką i ratowania dużej grupy ludzi. Celem działania było opanowanie paniki, udzielenie pierwszej pomocy i gaszenie ognia. Szafa została wyposażona w gaśnicę pianową GW6x, trzy apteczki, dziesięć kamizelek z napisem ewakuacja, megafon, taśmę odgrodzeniową i latarkę.

Podobne zestawy mogą być tworzone na wypadek dowolnego rodzaju zagrożenia. Ich podstawowym zadaniem jest kompleksowe zabezpieczenie sprzętowe na określone zagrożenie. Powstają specjalne szafy zabezpieczające sprzęt do miejscowego umieszczania na ścianie oraz rozwiązania mobilne na wózku do szybkiego przemieszczenia sprzętu do oddalonego punktu. Zobacz przykładowe rozwiązania stacjonarne i mobilne.

Skuteczne działanie to odpowiedni sprzęt i procedury

Jak mówi przedstawiciel firmy Fireshop.pl: Na bazie naszych rozwiązań i scenariuszy udzielania pomocy w różnych stanach zagrożenia powstają procedury i szkolenia personelu. Mając do dyspozycji dedykowany wszechstronny sprzęt, przeszkolony personel i wdrożone procedury, możemy skutecznie zapobiegać rozwojowi różnych zagrożeń, jak pożar, uszkodzenie ciała, wyciek groźnej substancji, ryzyko skażenia itp. Zapraszamy służby bezpieczeństwa do współpracy w celu stworzenia najlepszych rozwiązań do zabezpieczenia miejscowego na różne rodzaje zagrożeń.