23 stycznia 2017

Kategoria:
Inne

Nowoczesne technologie w profesjonalnym sprzątaniu. Przegląd dostępnych rozwiązań

Brudne i niehigieniczne pomieszczenia stanowią wiodący problem zarządzania obiektami. Są też jednym z poważniejszych zagrożeń dla zdrowia osób korzystających z budynków. Niestety tradycyjne narzędzia sprzątające nie gwarantują należnego stopnia usuwania zanieczyszczeń, a także przyczyniają się do ich rozprzestrzeniania na powierzchnie czyste bądź dopiero co wyczyszczone. Z tego powodu klasyczne mopy i ścierki zaczynają być wypierane przez nowoczesne technologie.

Urządzenia czyszczące

Coraz szerzej stosowanym rozwiązaniem – zwłaszcza przy profesjonalnym sprzątaniu pomieszczeń biurowych i handlowo-usługowych – jest sięganie po automatyczne urządzenia czyszczące. Zautomatyzowane systemy higienicznego sprzątania są zaprojektowane w taki sposób, aby zapewniać maksymalną skuteczność usuwania zanieczyszczeń, przy jak najmniejszym nakładzie czasu i pracy. Dobry przykład technologii tego typu stanowią urządzenia amerykańskiej firmy Kaivac.

Oferowane przez nas urządzenia myjące OmniFlex Autovac marki Kaivac to proste w obsłudze, wysoce wydajne systemy. Gwarantują umycie do 1500 m2 podłogi na godzinę, za cenę 20% tradycyjnej szorowarki. Godny wzmiankowania jest również dedykowany dla toalet system No-Touch Cleaning, umożliwiający wyczyszczenie armatury łazienkowej nawet w 3 minuty bez potrzeby bezpośredniego kontaktu osoby sprzątającej z zanieczyszczoną powierzchnią. Jest on zaopatrzony w automatyczne dozowanie środka chemicznego. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań, wyczyszczone podłoże natychmiast jest suche i bezpieczne do użytkowania, co potwierdza certyfikat Amerykańskiego Narodowego Instytutu Bezpieczeństwa Podłóg NFSI – relacjonuje ekspert firmy Active Brand, oferującej nowoczesne urządzenia oraz preparaty służące czyszczeniu wszelkich wewnętrznych i zewnętrznych powierzchni.

Materiały czyszczące

Technologia mikrowłókna cieszy się coraz większą popularnością, znajdując zastosowanie przy produkcji akcesoriów czyszczących, takich jak ściereczki czy mopy. Mikrowłókno zapewnia kilkadziesiąt razy większą skuteczność czyszczenia od bawełny czy też innych materiałów syntetycznych. Nie mogą zatem dziwić wciąż prowadzone prace, mające na celu doprecyzowanie koncepcji wykorzystania mikrowłókien, w celu uczynienia ich jeszcze wydajniejszymi. Badania w tym względzie prowadzi m.in. renomowana firma Duotex.

Produkty włókiennicze Duotex są poddawane testom wewnętrznym oraz zewnętrznym. Testy przeprowadza się na wszelkiego typu powierzchniach podłogowych, z różnorodnymi zabrudzeniami. Mają za zadanie pokazać, na ile skutecznie mop wykonany z mikrowłókna usuwa brud i zarazki. Według badań, mikrowłókna zapewniają 99% skuteczności pochłaniania kurzu przy sprzątaniu na sucho i mokro, bez potrzeby używania środków chemicznych. Są też o wiele bardziej wytrzymałe, przetrzymując kilkaset cykli użycia, przy zachowaniu pierwotnych właściwości czyszczących. Więcej na temat włókien Duotex mogą się Państwo dowiedzieć, przeglądając naszą ofertę – komentuje przedstawiciel Active Brand.

Środki chemiczne

Szkodliwe działanie środków chemicznych to jeden z największych problemów ekologicznych współczesnego sprzątania. Firmy nie ustają w wysiłkach tworzenia środków czystości opartych na sprawdzonych i wiarygodnych komponentach – jak najbardziej naturalnych, przyjaznych człowiekowi i środowisku. Pionierem w tego typu działaniach jest szwedzka firma Sanego AB. Standardowa oferta firmy zawiera takie produkty, jak alkaliczne i kwaśne środki czyszczące, kosmetyki samochodowe, środki odtłuszczające i dezynfekujące, środki do pielęgnacji podłóg, środki do higieny osobistej, detergenty do mycia naczyń i do prania, aerozole czy płyny do obróbki metali.

Sekretem ekologicznego sukcesu Sanego jest stosowanie odpowiedniej technologii produkcyjnej, bazującej na obiegu zamkniętym (ciągłym przetwarzaniu surowców w celu ich ponownego wykorzystania) bądź zjawisku biodegradacji. Dzięki temu, środki chemiczne Sanego AB są rzeczywiście przyjazne środowisku.

Ryzyko wystąpienia zanieczyszczenia środowiska poprzez oddziaływanie środków czystości jest tym mniejsze, im większy nacisk kładziemy na badania i rozwój produktów bezpiecznych dla otoczenia. Kluczowe jest testowanie danych preparatów w fachowych warunkach laboratoryjnych. Tworzenie silnie skoncentrowanych produktów daje też niepoliczalne korzyści związane z transportem, magazynowaniem i późniejszą utylizacją opakowań – podsumowuje specjalista Active Brand.