wynajem apartamentu
3 maja 2020

Kategoria:
Inne

Nowoczesna procedura wynajmu apartamentu

Posiadanie nieruchomości jest inwestycją samą w sobie, ponieważ są różne sposoby, by  móc na niej zarabiać. Najbardziej cenne są apartamenty w centrach turystycznych miast. Odpowiednie zarządzanie mieszkaniem pozwala generować spore przychody. Niektórzy jednak z różnorodnych przyczyn rezygnują z takiej formy zarobku. Jakie to są problemy i jak je można rozwiązać?

Inwestycja, która nie zarabia

Wiele osób posiada apartamenty w bardzo atrakcyjnych lokalizacjach. Choć dostają oferty sprzedaży, nie chcą się ich pozbywać, ponieważ taka inwestycja na przestrzeni lat może być dużo więcej warta niż pojedynczy zastrzyk gotówki. Najlepszym sposobem na regularny zarobek jest wynajem. Na to trzeba jednak poświęcić czas i pieniądze. Potrzebna jest także odpowiednia wiedza do tego, by apartament dobrze się reklamował i stał się atrakcyjną alternatywą dla innych ośrodków noclegowych. Bardzo często właściciele nie posiadają doświadczenia w pozyskiwaniu klientów i prowadzeniu takiej działalności. Problemem jest także brak czasu na obsługę wynajmu lub regularne wyjazdy z miasta. Zarządzanie inną firmą lub praca etatowa mogą znacząco utrudnić prowadzenie apartamentu na wynajem. Jeśli nie jesteśmy w stanie samodzielnie tym się zająć, możemy znaleźć kogoś, kto zrobi to za nas.

Prowadzenie usług noclegowych od A do Z

Na rynku są firmy, które nie tylko oferują możliwość wynajmu apartamentów, ale również wyciągają rękę do osób, które chciałyby zarabiać na swoich nieruchomościach przy jak najmniejszym wkładzie. W takiej ofercie zawierają się działania marketingowe zmierzające do dużego obłożenia apartamentu, pełna obsługa gości wraz z wydawaniem kluczy i sporządzaniem odbiorów, kompleksowe sprzątanie po każdej wizycie, wymiana ręczników i pościeli, prowadzenie strony internetowej, obsługa płatności, a także przygotowywanie apartamentów do użytkowania. Właściciele z jednej strony są zwolnieni z pozyskiwania gości i obsługi apartamentu a z drugiej decydują o polityce cenowej, dzięki czemu mają wpływ na zwrot stopy inwestycji. Drobnymi naprawami oraz bieżącymi problemami gości także zajmuje się firma wynajmująca. To świetna propozycja dla posiadaczy apartamentów w stanie deweloperskim, którym brakuje czasu na bieganie za wykonawcami, projektantami czy doglądaniem kolejnych prac.

Czy to się opłaca?

Właściciel mieszkania praktycznie niczym nie musi się przejmować. Za każdy nocleg otrzymuje określoną kwotę pomniejszone o honorarium zależne od efektywności pracy firmy. Czy jest to opłacalne? Jeśli jesteś w stanie samemu doglądać mieszkanie na wynajem, wydawać klucze, przyjmować wpłaty, reklamować się i usuwać wszelkie usterki, to taka współpraca prawdopodobnie będzie zbędna. Jednak w większości przypadków właściciele albo nie mają czasu, albo doświadczenia, by sprawnie kierować swoją inwestycją. Zaufanie firmie, która z wynajmu utrzymuje się na rynku, pozwala uzyskać zadowalający przychód, trudny do osiągnięcia samodzielnie.

Pracownik Gdańsk Apartaments mówi: W przypadku naszej firmy klientem może zostać każdy właściciel w pełni wyposażonego apartamentu położonego w centrum Gdańska, który jest przeznaczony do krótkoterminowego najmu na cele turystyczne i wypoczynkowe.