23 listopada 2017

Kategoria:
Inne

Jakie jest niezbędne wyposażenie dla lodowisk?

Kto nie był nigdy na lodowisku, ten nie wie, ile frajdy traci. Jazdę na łyżwach uwielbiają i młodsi, i starsi. Daje ona nie tylko dużo radości – zapewnia również zdrowie. Łyżwiarstwo doskonale wpływa na naszą kondycję, a do tego pozwala zadbać o sylwetkę. Jednak nie wszyscy wiedzą, jakie wyposażenie jest konieczne do prowadzenia dobrze zorganizowanego lodowiska.

Łyżwy do komfortowej jazdy

Pierwszym niezbędnym elementem wyposażenia lodowisk są oczywiście łyżwy, bez których nie moglibyśmy uprawiać tego wspaniałego, zimowego sportu. Lodowisko powinno oferować łyżwy w każdym rozmiarze i mają być one wykonane z wysokiej jakości materiałów. Codziennie będą z nich korzystać setki osób, dlatego muszą gwarantować komfortową jazdę.

Ostrzałki i akcesoria do ostrzałek

Jazda na łyżwach powinna być komfortowa. Z tego względu lodowiska powinny być wyposażone w ostrzałki i akcesoria do nich. Zużyte elementy ostrzałek można wymienić zaopatrując się w sklepach, które zajmują się ich dostarczaniem. Warto zapoznać się z ich ofertą i wybrać akcesoria, których brakuje na lodowisku.

Osprzęt niezbędny na lodowiskach

Wyposażeniem lodowiska jest również jego osprzęt. Wygodne łyżwy nie wystarczą – musimy mieć gdzie je położyć – służą temu specjalne regały, pozwalające zachować porządek. Łyżwy są używane przez wielu ludzi – w celu zachowania higieny, na lodowisku powinny być sprzedawane jednorazowe skarpety ochronne. Mają ogromny wpływ na poczucie higieny i wydłużają żywotność łyżew. Są wykonane z materiału zwanego flizeliną. Ponadto, wymienić tutaj należy również chodniki gumowe, które wykorzystuje się na terenie lodowiska i suszarki do łyżew, pomagające utrzymać je w czystości. Suszarki suszą i odświeżają wewnętrzną powierzchnię, a do tego są w odpowiedni sposób zdezynfekowane. W suszarkach można ustawić pożądaną temperaturę, a także suszyć tylko na wybranych poziomach. Elementem osprzętu są również kaski gwarantujące bezpieczeństwo podczas jazdy i preparaty bakteriostatyczne, chroniące łyżwy przed bakteriami, grzybami oraz nieprzyjemnym zapachem. Środki dezynfekujące oraz suszarki dają pewność, że zakładając łyżwy używane przez inne osoby, nie nabawimy się żadnej choroby skóry.

Rolby – urządzenia do odświeżania lodu

Poza wymienionymi elementami wyposażenia nie możemy zapomnieć o rolbach, czyli urządzeniach wykorzystywanych do odświeżania lodu – dodaje nasz rozmówca z firmy Elcat w Tychach. Są zaopatrzone w noże, usuwające wierzchnią warstwę oraz specjalny pojemnik na wodę, dzięki której wypełniane są wszystkie powstałe zagłębienia. Na tak przygotowanym lodowisku na pewno nie będzie brakować gości.