5 kwietnia 2019

Kategoria:
Inne

Naprawa maszyn budowlanych. Jakiej firmie warto zaufać?

Maszyny budowlane są niezbędne do realizacji każdej inwestycji. Od ich sprawności i niezawodności zależy terminowość wykonania zlecenia. Przestoje spowodowane awariami nie tylko wydłużają czas budowy, ale też podnoszą jej koszty. Dlatego tak ważne jest regularne serwisowanie i szybkie wykonywanie napraw koparek, spychaczy czy innych urządzeń. Jakiej firmie warto je powierzyć?

Kiedy maszyna ulegnie awarii…. 

Jeśli otrzymujesz intratne zlecenie na przygotowanie wykopu pod instalację teletechniczną, uszkodzona koparka oznacza dla Ciebie stratę kontraktu i pieniędzy. Możesz też utracić dobrą opinię, jeśli komentarz na ten temat pojawi się w sieci. Dlatego tak ważne jest dbanie o maszyny budowlane i systematyczne sprawdzanie ich stanu. Nawet systematyczny serwis i konserwacja nie zagwarantują, że urządzenie nie odmówi posłuszeństwa. W awaryjnych sytuacjach pozostaje Ci firma Wigropol lub inna, która zajmuje się naprawami maszyn budowlanych. Od tego, jakiego serwisanta wybierzesz, zależy nie tylko dalsza realizacja zleceń. Możesz też stracić środki finansowe, a naprawiony sprzęt szybko znów Cię zawiedzie.

Jakie cechy powinny wyróżniać dobry serwis maszyn budowlanych? 

  1. Krótkie terminy realizacji zleceń – nie jest dla nikogo tajemnicą, że każda minuta przestoju koparki czy żurawia to kolejne pieniądze wyrzucone w przysłowiowe błoto. Nie pracuje nie tylko maszyna, ale również pracownicy, których czas jest tak samo cenny. Ponadto, na skutek opóźnienia prac budowlanych, nie wykonają na czas swoich zadań specjaliści od zagospodarowania terenu czy aranżacji wnętrz. Dobra firma serwisowa to taka, która wykonuje naprawy błyskawicznie albo udostępnia maszynę zastępczą na czas serwisowania.
  2. Dostęp do oryginalnych części zamiennych – liczba maszyn, które pracują na polskich budowach, jest ogromna. Różnią się nie tylko marką, ale również modelami. Dlatego wykonanie naprawy czy remontu wymaga dostępu do tysięcy drobnych detali. Dobry serwis maszyn budowlanych prowadzi własny magazyn części zamiennych lub współpracuje ze sprawnym dostawcą. W efekcie klient nie musi sam angażować się w poszukiwania przegubu czy uszczelek, a czas naprawy jest krótszy.
  3. Wiedza i kwalifikacje pracowników – trudno wyobrazić sobie naprawę zaawansowanej technologicznie maszyny bez odpowiedniej wiedzy i doświadczenia. W dobrym serwisie pracują mechanicy, który zdobywali szlify u zagranicznych partnerów, od podszewki poznając naprawiane maszyny. Dzięki temu błyskawicznie zdiagnozują usterkę i dokonają jej usunięcia.
  4. Kreatywność ekipy – kiedy zawiodą wszystkie sprawdzone metody i nie ma możliwości wymiany uszkodzonej części, liczy się przede wszystkim kreatywność. Dobry serwisant poradzi sobie z każdym problemem bez względu na to, jakimi dysponuje narzędziami.
  5. Gwarancja na każdą wykonaną usługę – stanowi potwierdzenie odpowiedzialności firmy za wszystkie wykonane prace i ich efekty.
  6. Interwencyjne wsparcie techniczne – ta specyficzna usługa jest obecnie standardem w ofercie większości firm, które specjalizują się w naprawie maszyn budowlanych. Przy stałej współpracy pozwala klientowi na skorzystanie ze wsparcia „na telefon”. Jeśli realizowane zlecenie jest pilne, a właśnie stanął spychacz, serwisant błyskawicznie dotrze na miejsce awarii i podejmie działania naprawcze.

Wybierasz firmę, której chcesz powierzyć swoje cenne maszyny budowlane? Zdecyduj się na taką, która wiele lat istnieje na rynku i ma wielu zadowolonych klientów. Pomyśl też o lokalizacji. Z pewnością szybciej uzyskasz pomoc, jeśli od serwisu dzieli Cię zaledwie parę kilometrów.